Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 291

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaVÚBSlovenská sporiteľňaUniCredit BankTatraBankaČSOB

Prenájom - Pekný 2izb byt pri Horskom parku, Drotárska ulica/Nice 2room apartment close to Horsky park Drotárska cesta

Obec: Bratislava I - Staré Mesto - Drotárska cesta

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 1 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 63m2

Ostatné: Balkón, Garáž,

Cena: 850 €

Popis nehnuteľnosti:

Slovak: Ponúkame na prenájom krásny 2 -izbový štýlovo zariadený byt o výmere 63 m2, ktorý sa nachádza na 1. poschodí v novostavbe na Drotárskej ulici - rezidencia Machnáč a pozostáva z 1 samostatnej spálne, obývacej izby so vstupom na lodžiu (3,5 m2), vybavenej kuchyne so zabudovanými elektrospotrebičmi (umývačka riadu, elektrická rúra, sporák, ladnička, pračka..), šatníka, kúpeľne s vaňou a samostatným WC, parkovacieho miesto v garáži a pivnice na prízemí bytového domu. Má samostatnú reguláciu kúrenia a ohrev TÚV. Byt je nový a kompletne zariadený. Cena nájmu je 850 Eur

English: We offer to rent a beautiful 2-room stylishly furnished apartment of 63 m2, located on the 1st floor in a new building on Drotárska street - residence Machnáč and consists of 1 separate bedroom, living room with entrance to the loggia (3,5 m2) equipped kitchen with built-in electrical appliances (dishwasher, electric oven, stove, dishwasher, washing machine ..), wardrobe, bathroom with bath and separate toilet, parking place in the garage and cellar on the ground floor of a residential building. It has separate regulation of heating. The apartment is new and completely furnished. Rental price is 850 Eur


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore