Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 194

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaVÚBTatraBankaČSOB

Prenájom - Prenájom - ubytovanie v domáckom prostredí rodinného domu pre robotníkov s kapacitou 8 lôžok v Suchej nad Parnou

Obec: Suchá nad Parnou

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 2

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Ostatné: Vodovod, ÚK + Lokálne vykurovanie, Balkón,

Cena: 700 €

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame do dlhodobého prenájmu ubytovanie pre skupinu robotníkov v domáckej atmosfére prístavby rodinného domu v obci Suchá nad Parnou s kapacitou  8 lôžok.  

K užívaniu sú jedna izba pre 2 osoby na prízemí a priestranná miestnosť s kapacitou pre 6 osôb na poschodí. V oboch izbách sú  stolíky, úložný priestor a televízne prijímače. Pripojenie na internet je samozrejmosťou.

K dispozícii je útulná kúpeľňa s vaňou a toaletou. K vybaveniu priestoru prináleží aj plne vybavená kuchyňa s hrncami a riadom, chladnička, plynový sporák, mikrovlnná rúra a rýchlovarná kanvica. Posedieť po práci sa dá na balkóne s výhľadom do záhrady alebo pri dome. 

Suchá nad Parnou je vzdialená od Trnavy 13 km, od Serede 8 km, od Nitry 36 km, od Galanty 16 km a od Jaslovských Bohuníc 20 km.


Kontakt na makléra:

Ing. Iveta BebjakováTEL0905633413MAILiveta.bebjakova@1000realit.sk

Návrat hore