Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 194

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaSlovenská sporiteľňaUniCredit BankVÚBTatraBankaČSOB

Prenájom - Prenájom - ubytovanie pre robotníkov v domáckom prostredí rodinného domu s kapacitou 13 lôžok v Suchej nad Parnou

Obec: Suchá nad Parnou

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 5

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Ostatné: Vodovod, Balkón, Terasa,

Cena: 1 000 €

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame do dlhodobého prenájmu ubytovanie pre väčšiu skupinu robotníkov v domáckej atmosfére  rodinného domu v obci Suchá nad Parnou s kapacitou 13 lôžok.  

K užívaniu je veľmi pekný poschodový rodinný dom s piatimi izbami pre 2 - 3 osoby v každej izbe. 

K dispozícii je útulná kúpeľňa s vaňou, sprchovým kútom a s 2 toaletami. K vybaveniu domu prináleží aj priestranná, plne vybavená kuchyňa s hrncami a riadom, chladničky, plynový sporák, mikrovlnná rúra a rýchlovarná kanvica. Pripojenie na internet je samozrejmosťou. Posedieť po práci sa dá v priestrannej spoločnej obývacej izbe alebo pod krytým altánkom pri dome so stolami a lavicami. 

Suchá nad Parnou je vzdialená od Trnavy 13 km, od Serede 8 km, od Nitry 36 km, od Galanty 16 km a od Jaslovských Bohuníc 20 km.


Kontakt na makléra:

Ing. Iveta BebjakováTEL0905633413MAILiveta.bebjakova@1000realit.sk

Návrat hore