Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 194

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBUniCredit BankotpbankaČSOBTatraBanka

Prenájom - Na prenájom krásny nový dizajnový 2-izb pri Račku, novostavba s parkingom

Obec: Bratislava III - Nové Mesto

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 6 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 51m2

Ostatné: Loggia, Garáž,

Cena: 850 €

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na prenájom práve dokončený dizajnový 2i byt vo výbornej lokalite - pár minút od centra mesta, kúsok od Račianskeho a Trnavského mýta (Račianska/ Kominárska ulica) v práve skolaudovanej Rezidencii Pri Mýte. Parkovanie v suteréne bytového domu. Veľmi pekný bytový komplex so zeleným vnútroblokom, oddychovou zónou a kompletnou občianskou vybavenosťou.

Byt je moderne a funkčne dispozične riešený vstupnou chodbou, obývacou časťou s jedálenským stolom a otvorenou dispozíciou s plne vybavenou kuchyňou, priestrannou spálňou s manželskou posteľou , úložným priestorom, kúpeľňou s vaňou a taoletou. Výstup na loggiu s vlastnou clonou je aj z obývacej časti aj zo spálne.

Amosféru príjemného bývania dotvárajú detaily vo vybavení a zariadení.

Samozrejmosťou sú bezpečnostné dvere, videovrátnik, vlastné parkovanie. Bytový komplex je pravidelne udržiavaný-samozávlaha, ihrisko, lavičky (oddychová zóna s parkovou úpravou ako aj špeciálnou povrchovou úpravou pre deti). K bytu patrí aj pivnica.

Cena nájmu 700Eur + energie, vrátane parkovacieho miesta v suteréne domu. Možnosť nasťahovania podľa dohody, voľný ihneď. 


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore