Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 164

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBotpbankaUniCredit BankTatraBankaČSOB

Prenájom - Štýlový 3izb byt so zariadením+ parking v novostavb,e Perla Ružinova, garáž/ Stylish 3room flat with private garage parking in new building Perla Ružinova

Obec: Bratislava II - Ružinov

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 11 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 70m2

Ostatné: Garáž,

Cena: 750 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Slovak: Hľadáte pekný, štýlový a kvalitne zariadený 3-izbák v novostavbe v skvelej lokalite, kde si pohodlne zaparkujete na svojom súkromnom státí a nakúpite v potravinách či drogérii priamo v bytovke? Ak áno, tak ste ho práve našli :)

Príjemných 70m2 tohto plne klimatizovaného bytu je rozdelených na dennú a nočnú časť. Vstup do bytu je cez chodbu zariadenú vstavanou skriňou, vešiakovou zostavou a určite ako plus oceníte aj hosťovské WC s umývadlom. Obývacia časť plynule prechádza cez jedálenský stôl pre 4osoby do kuchynskej časti plne zariadenej kvalitnými elektrospotrebičmi, indukčnou varnou doskou a nadštandardne veľkou chladničkou. V zariadenej spálni vrátane skine, či nočných stolíkov sa pohodlne vyspíte na posteli s kvalitným vysokým matracom. Druhá spálňa je v súčasnosti zariadená ako študovňa, resp. pracovňa- ale záleží to od Vašej preferencie. A samozrejme nájdeme tu aj kvalitnú kúpeľňu s práčkou, bidetom a druhým WC . K bytu patrí aj šikovná 4m2 pivnica. 

Okrem vyššie spomenutých potravín, máte na skok aj útulnú kaviareň Porto, kde si môžte vychutnať kávu či pohár vína, rôzne reštaurácie, či lekáreň. Cca 300m od bytovky si viete spraviť veľký nákup v potravinách Lidl, a veľkým plusom sú aj zástavky MHD Mierová, či Gagarinova, ktoré Vás dopravia na rôzne smery.  Cena nájmu je 750 Eur vrátane poplatkov na prevádzku a garážového státia + elektrina (cca.40 Eur mesačne-podľa reálnej spotreby a počtu osôb) Pri podpise sa platí nájomné, vratný depozit a poplatok RK

English: Looking for a nice, stylish and well-equipped 3-room apartment (2bedrooms) in a new building in a great location, where you can park in your private spot  and do grocery shopping directly in the building? If the answer is yes, you just found it :)

The pleasant 70m2 of this apartment is divided into day and night part. Entrance to the apartment is through the corridor with a built-in wardrobe and certainly you will also appreciate the guest toilet with a sink. The equipped livingroom area continues through a 4-person dining table into the kitchen part fully furnished with high-quality electrical appliances, an induction hob and an extra large refrigerator. In the furnished bedroom, including wardrobe or bedside tables, you will sleep comfortably on a bed with a high-quality mattress. The second bedroom is currently furnished as a study room/home-office. but it depends on your preference. And, of course, we also find a quality bathroom with a washing machine, a bidet and a second toilet. The apartment also includes 4m2 cellar.

In addition to the above-mentioned grocery store, you can also visit a cozy Porto café where you can enjoy a coffee or a glass of wine, a variety of restaurants or a pharmacy. About 300m from the apartment you can make a bigger grocery in Lidl, and the big plus are Mierová or Gagarinov public transport stops, which will take you in different directions. The price of the rent is 750 Eur, including utilities costs and garage charges + electricity (approx. 40 Eur per month - based on real consumption and number of persons) When signing the contract you will pay rent, refundable deposit and agency fee


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore