Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 158

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaVÚBUniCredit BankSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Prenájom - Luxusné bývanie a výhľad na Dunaj- 2izb + parking Zuckermandel/ Stylish central 2room flat with Danube view, new complex, Zuckermandel

Obec: Bratislava I - Staré Mesto - Žižkova

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 60m2

Ostatné: Balkón, Garáž,

Cena: 950 EUR

Popis nehnuteľnosti:

ENGLISH: Rent with us a beautiful apartment in one of the top locations in the city centre on Žižkova street in the modern new building complex Zuckermandel, situated only 850m from Hviezdoslavovo námestie.

In this modern stylish and fully furnished apartment of 60m2 with a balcony of 6m2 you can enjoy a view on the Danube river, comfortably park in the private garage spot under the building and enjoy a coffee in top scored Mondieu cafeteria within the complex. Apartment has high standard of equipment with very smart division of space. In the rental price , you have included internet and satelite TV so all you really need is just to bring your toothbrush :).

If you are not exactly a chef in the kitchen, you can jump to one of the restaurants or bistros. In this complex, you will find more than necessary for comfortable living- banks, post office, grocery stores, coffee places, and even beauty studios and much more!
Price 950eur all inclusive for all above (garage, utilities, internet, TV).  When signing the contract you shall pay rent, deposit and agency fee


SLOVAK: Prenajmite si s nami krásny byt v jednej z naj lokalít v centre mesta na Žižkovej ulici v novostavbe komplexu Zuckermandel, ktorý sa nachádza len 850m od Hviezdoslavovho námestia.V tomto modernom štýlovom a kompletne zariadenom byte o rozlohe 60m2 s balkónom o rozlohe 6m2 si môžete vychutnať výhľad na Dunaj, pohodlne zaparkovať v súkromnom garážovom mieste pod budovou a vychutnať si kávu v špičkovej kaviarni Mondieu v komplexe. Byt má vysoký štandard vybavenia s veľmi šikovným rozdelením priestoru. V nájomnej cene máte k dispozícii internet a satelitnú TV, takže jediné, čo si potrebujete priniesť je zubná kefka :)

Ak nie ste práve šéfkuchár, môžete skočiť do jednej z reštaurácií alebo bistier. V tomto komplexe nájdete viac, ako je potrebné pre pohodlné bývanie - banky, pošta, potraviny, kaviarne a dokonca aj beaty štúdiá a oveľa viac!

Cena 950eur all inclusive (energie, garáž, internet, KTV). Pri podpise zmluvy sa hradí nájomné, depozit a poplatok RK


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore