Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 120

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaVÚBUniCredit BankSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Prenájom - Krásny 2 izbový byt s balkónom, AC, Staré mesto na skok od Hviezdoslavovo námestie

Obec: Bratislava I - Staré Mesto - Rázusovo nábrežie

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 3 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 60m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 800 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Predstavte si krásne moderné bývanie len na skok od Hviezdoslavovho námestia, v srdci Starého mesta a ešte aj s výhľadom na Dunaj!

Toto všetko ponúka veľmi pekný 2 - izbový byt o rozlohe 60m2 s balkónom na adrese Rázusovo nábrežie.. Do bytu si môžte vybehnúť po schodoch na  3poschodie, ale bytovka má aj výťah. Hoci je bytovka z kvalitnej tehly,  kto má rád v lete chladnejšie prostredie sa poteší klimatizácii v izbách.

Na vstupnú chodbu nadväzuje samostatná kuchyňa s modernou plne vybavenou linkou vrátane umývačky riadu. Z kuchyne sa vychádza na  balkón orientovaný do tichého dvora. Na konci chodby je samostatná toaleta a kúpeľňa s veľkým sprchovým kútom . Samostatné nepriechodné izby sú orientované na dve svetové strany, spálňa  do tichého dvora a obývacia izba ponúka výhľad na nábrežie Dunaja.

V izbách, na chodbe a v kuchyni sú stropy s podsvietením, ktoré vytvárajú príjemnú atmosféru komfortného bývania.  V chodbe ponúka úložný priestor vstavaná skriňa. Byt je moderne zariadený, v cene mesačnej platby je zahrnutý internet aj KTV. 

Cena nájmu je 800Eur + 150Eur energie. Byt je vhodný pre náročnejšieho klienta, ktorý ocení komfortné a moderné bývanie v top lokalite s absolútnou blízkosťou pešej zóny.


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore