Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 159

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBotpbankaUniCredit BankTatraBankaČSOB

Prenájom - Útulna garsonka, Blumentálska ul. Staré mesto/ Cosy studio in old town, Blumentálska

Obec: Bratislava I - Staré Mesto - Blumentalska

Typ reality: Garsónka

Počet izieb: 1

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 22m2

Cena: 350 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Slovak: Ponúkame na prenájom vybavenú, útulnú garsónku na Blumentálskej ulici v skvelej časti Starého mesta. Nachádza sa na 2.poschodí s výťahom. Dispozícia: predsieň, kuchynský kút, nepriechodná izba, kúpeľňa, samostatné WC. Vybavená je okrem iného novou chladničkou,  mikrovlnka, elektrická dvojplatnička, práčka, internetová prípojka. Vhodná pre jednotlivca, ktorý hľadá bývanie v centre mesta, v príjemnom okolí a za rozumnú cenu. V okolí nájdete rôzne kaviarničky,  bistrá, obchody, školy, atď a skvelé napojenie verejnej dopravy : Americké námestie, Kollárovo námestie, v blízkosti Obchodná ulica, Račianske mýto, Medická záhrada...) K dispozícii ihneď. Cena je 440 Eur all inclusive

English: We offer for rent a furnished, cozy studio on Blumentálska street in the great part of the Old Town. Located on the 2nd floor with a lift. Layout: entrance, kitchenette, main room, bathroom, separate toilet. Equipped with a new refrigerator, microwave, electric double stove, washing machine, internet connection. Suitable for an individual looking for an accomodation in the city center, in a pleasant environment and at a reasonable price. There are various cafes, bistros, shops, supermarkets, schools, etc., and great public transport connections: Americké námestie, Kollárovo námestie, near Obchodná ulica, Račianske mýto, Medická záhrada...)  Available immediately. Price is 440Eur all inclusive


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore