Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 158

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaVÚBUniCredit BankSlovenská sporiteľňaČSOBTatraBanka

Prenájom - Šikovný 1-izb byt v centre Mickiewiczova/ 1room apartment with balcony in centre Mickiewiczova street

Obec: Bratislava I - Staré Mesto - Mickiewiczova

Typ reality: 1 izbový byt

Poschodie: 1

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Ostatné: Balkón,

Cena: 600 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Slovak: Ponúkame na prenájom útulný zariadený  1-izb byt o rozlohe 40m2, na ulici Mickiewiczova v tehlovej bytovke s balkonom, na 1.poschodí. Šikovná dispozícia s hlavnou izbou a oddelenou kuchyňou so sedením. Byt sa prenajíma zariadený ako na foto vrátane vybavenia nábytkom, a práčky, chladničky, TV, a ďalšieho vybavenia. Príjemné bývanie sa nachádza v úplnom centre  - blízkosť potravín, skvelé prepojenie MHD- električka+ autobusy Americké námestie,, kaviarne, Medická záhrada. Nájomné: 600Eur vrátane energií.. Pri podpsie sa hradí nájomné, depozit a poplatk RK.

-------------------------------

English: We offer for rent nice cosy centrally located 1room flat of 40m2 with balcony on Mickiewiczova street next to Americké námestie tram/bus  stop (no traffic jam), situated on the 1st floor in brick building . The apartment is fully furnished and equiped including washing machine, fridge, TV and other as per foto. The apartment is well devided with main room and separate kitchen with seating area. Great location in Old Town meteres away from Medical garden (Medická záhrada), near coffee shops, livley hood, supermarkets, coffee places, everywhere by foot. Great public transport connection- Americké námestie or Blumentál. Rent: 600Eur all included.


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore