Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 132

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaotpbankaVÚBUniCredit BankČSOBTatraBanka

Prenájom - PRENÁJOM Útulná, zariadená garsónka s lodžiou pre 1 osobu, Ružinov - Nivy

Obec: Bratislava II - Ružinov

Typ reality: Garsónka

Počet izieb: 1

Poschodie: 2 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 23m2

Ostatné: Loggia,

Cena: 380 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame Vám na prenájom zariadenú garsónku s veľkou zasklenou lodžiou o výmere 23 m2, ktorá sa nachádza na 2. poschodí na Palkovičovej ulici v obľúbenej časti Ružinov – Nivy.  Bytový dom je zateplený a má výťah.

Byt je vybavený kuchynskou linkou s keramickou dvojplatničkou a chladničkou. V izbe sa nachádza  rozkladacia sedačka, kuchynský stôl a komoda. Na chodbe je veľká vstavaná skriňa. V kúpeľni s vaňou, ktorá je spojená s toaletou, je k dispozícii práčka.

Cena prenájmu je 380 eur (330 nájom + 50 energie)

Pri podpise zmluvy sa platí 2x 380 eur (nájomné a provízia RK) plus vratný depozit 200 eur.

Vhodný pre jednotlivca, voľný ihneď.    

Ilustračná snímka, foto na vyžiadanie.


Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore