Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 120

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaVÚBČSOBTatraBanka

Prenájom - Pekný 2 izbový byt pod lesom, Koprivnická ul/ Nice new 2room, balcony Koprivnická

Obec: Bratislava IV - Dúbravka - Koprivnická

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 2 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 60m2

Ostatné: Balkón, Garáž,

Cena: 590 EUR

Popis nehnuteľnosti:

SLOVAK: Ponúkame na prenájom priestranný 2izbový byt s balkónom, 60m2 v novostavbe v bytovom komplexe Koprivnica priamo pod lesom. Je situovaný na 2. poschodí (celkovo 5) a ponúka kompletnú občiansku vybavenosť, tiché prostredie, parkovanie na súkromnom vyhradenom mieste v podzemnej garáži a bývanie priamo pod lesom. Byt je kompletne zariadený vrátane TV a internetového pripojenia, pre nefajčiarov, bez zvierat

DISPOZÍCIA BYTU: Byt pozostáva zo vstupnej chodby, kúpeľne s vaňou, oddelenej toalety, obývacej izby s kuchynským kútom a jedálenskou časťou s výstupom na balkón a jednej nepriechodnej izby s výhľadom do dvora s malým parkom a ihriskom. K bytu prislúcha aj parkovacie státie v garáži.

OKOLIE:Byt sa nachádza v novostavbe Koprivnica na Koprivnickej ulici, poskytuje veľmi dobrú dopravnú dostupnosť aj kompletnú občiansku vybavenosť - školy, škôlky, obchody, potraviny. Nákupné centrum Bory Mall je vzdialené do 10 minút autom. Rekreáciu a šport ponúkajú cyklotrasy v blízkom okolí, Železná Studnička s bohatými možnosťami trávenia voľného času, Devínska Kobyla a hrad Devín.

VÝHODY :Dopravná dostupnosť slnečný, svetlý byt les v pešej dostupnosti, parkovacie státie v podzemnej garáži, dostupné miesta aj pred bytovkou, občianska vybavenosť tichá lokalita, les a lúka

CENA: 590 EUR + energie + káblová televízia, internet (v prípade záujmu) + garážové parkovacie státie 50Eur/mes.

------------------------------------------------
ENGLISH: We offer for rent a spacious 2-bedroom apartment with a balcony, 60m2 in a new building in the Koprivnica apartment complex right under the woods. It is located on the 2nd floor (total 5) and offers complete civic amenities, quiet environment, private parking in an underground garage and living directly under the woods. The apartment is fully furnished including TV and internet connection. For non-smokers, no pets.

 The apartment consists of entrance hall, bathroom with tub, separate toilet, living room with kitchen and dining area with entrance to balcony and one separate bedroom overlooking courtyard with small park and playground.

NEIGHBORHOOD The apartment is located in the new building Koprivnica on Koprivnická Street, providing very good transport accessibility and complete civic amenities - schools, kindergartens, shops, groceries. Big shopping centre Bory Mall is a 10-minute drive away. Recreation and sport offer cycling trails nearby, Železná Studnička with rich opportunities for leisure time, Devínska Kobyla and Devín Castle.

BENEFITS Transport accessibility sunny, bright flat forest in pedestrian access, parking space in underground garage, accessible places also in front of the apartment, civic amenities quiet location, forest and meadow

THE PRICE 590 EUR + utilities + cable TV, internet (in case of interest) + garage parking space 50Eur /


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore