Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 120

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaSlovenská sporiteľňaUniCredit BankVÚBČSOBTatraBanka

Prenájom - Pekný tichý 2izb s terasou a garážou/ Nice calm furnished 2room with terrace and parking , Staré Grunty

Obec: Bratislava IV - Karlova Ves - Rezidencia Mlyny

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 61m2

Ostatné: Balkón, Garáž,

Cena: 700 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Slovak: Ponúkame na prenájom pohodlný, kompletne zariadený 2-izbový byt v Bratislave v Mlynskej doline, v tichom prostredí na ulici Staré grunty v blízkosti ZOO.

Dvojizbový byt s rozlohou 55 m2 + terasa 6 m2, kúpeľňa (s pračkou) a wc samostatne. Kompletné vybavenie bytu: 2 vstavané skrine (v chodbe a v spálni), kuchynská linka a vstavané spotrebiče (chladnička s mrazničkou, mikrovlná rúra, elektrická varná doska, elektrická rúra, umývačka riadu). Kuchyňa je prepojená s obývacou izbou (barový pult, 2 barové stoličky, sedacia súprava, obývacia stena, konferenčný stolík a televízia) a samostatná spálňa (1 vstavaná skriňa a 1 voľne stojaca skriňa, manželská posteľ, písací stolík).

V obidvoch izbách sú vnútorné žalúzie aj vonkajšie rolety. Spálňa ako i terasa (stolík, 2 stoličky, drevená podlaha) z obývačky je orientovaná do tichého dvora so záhradou. V uzatvorenej a oplotenej záhradke je pieskovisko pre deti a možnosť grilovania v altánku. K bytu patrí aj uzatvorené garážové státie s automatickou bránou a pivnica. Byt má vynikajúcu polohu s pripojením na diaľničné ťahy do 2 minút a do centra za 10 minút.

 Cena nájmu: 700 EUR vrátane všetkých energií, káblovej televízie, internetového pripojenia a garážového. Voľný od 01.04.2019.

--------------------

English: We offer to rent a comfortable, fully furnished 2-room apartment in Bratislava Mlynská dolina, in a quiet environment on Old Grunty street near ZOO.

Two-bedroom apartment with an area of ​​55 m2 + terrace 6 m2, bathroom (with washing machine) and toilet separately. Complete equipment of the apartment: 2 wardrobes (in the corridor and in the bedroom), kitchen and built-in appliances (fridge / freezer, microwave oven, electric hob, electric oven, dishwasher). The kitchen is connected to the living room (bar table, 2 bar stools, sofa, living room, coffee table and TV) and a separate bedroom (1 built-in wardrobe and 1 extra wardrobe, double bed, writing table).

In both rooms there are interior blinds and outside blinds. The bedroom as well as the terrace (table, 2 chairs, wooden floor) , the living room is oriented to a quiet courtyard with a garden. In the enclosed and fenced garden there is a playground with sand for children and a barbecue in the covered altan. The apartment also includes a closed garage with an automatic gate and a cellar. The apartment has an excellent location with a 2-minute highway access and a 10 minute drive to the city center.

 Rental price: 700 EUR including all utilities, cable TV, internet connection and garage. Free since 01.04.2019


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore