Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 120

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBotpbankaUniCredit BankSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Prenájom - Útulný 2-izb so zariadením , Holekova ul/ Cosy nice furnished 2room on Holekova

Obec: Bratislava I - Staré Mesto - Holekova

Typ reality: 2 izbový byt

Poschodie: 2 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 54m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 730 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Slovak: Ponúkame na prenájom 2 izbový byt, 54 m2 sa nachádza v pokojnej jednosmernej ulici na 2.poschodí zo 4. Obývačka a kuchyňa sú prepojené a sú orientované do dvora, ktorý je plný zelene a je uzavretý. Byt prešiel kompletnou a nadštandartnou rekonštrukciou. Bytový dom je z kvalitnej tehly

BYT: Predsieň so vstavanou skriňou. Kuchyňa so vstavanými spotrebičmi, vstavaným stolom a dvoma stoličkami. Obývačka: vstavaná nábytková stena, TV, gauč, stolík, koberec. Kúpelňa: sprchový kút. Spálňa: vstavaný šatník, manželská postel (bude iná ako je na fotke). Balkón Podlahy: drevené parkety v izbách a liata polyuretanova podlaha v hale v kuchyni a v kúpelni.

Vlastná pivnica + bicykláreň.

LOKALITA: Velmi pokojná jednosmerná ulica, napájajúca na Žabotovu ul., ktorá sa napája na hlavný ťah Šancovu ul. Do úplného centra je to 15 min chôdze. Do horského parku 15 min chôdze.

PARKOVANIE: Priamo pod domom aj v okolitých uliciach sú zóny, kde je velmi dobré parkovanie. Pred domom aj v okoli sa nachádza aj parkovanie mimo staromestskej zóny.

----------------

English: We offer for rent 2 room apartment, 54 m2 located in a quiet one-way street on the 2nd floor of 4. Living room and kitchen are connected and are oriented to the yard, which is full of greenery and is closed. The apartment has undergone a complete highstandard reconstruction. Residential building is made of quality brick

FLAT: Hall with built-in wardrobe. Kitchen with built-in appliances, built-in table and two chairs. Living room: built-in furniture wall, TV, sofa, table, carpet. Bathroom: shower. Bedroom: built-in wardrobe, double bed (will be different from the photo). balcony. Floors: wood parquet in rooms and cast polyurethane floor in the kitchen and bathroom hall. Own cellar + bicycle room.

LOCATION: Very quiet one-way street with everything you need in 10min walk radius (supermarkets, pharmacy, walk in nature, banks, restaurants ect.) 15-minute walk to the center. To the beautiful mountain park- Horský park as well 15 min walk.

 PARKING:Directly below the house and in the surrounding streets there are zones where parking is very good. Parking outside the Old Town Zone is also located in front of the house and in the surrounding area.


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore