Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 140

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaVÚBTatraBankaČSOB

Prenájom - Krásny nový 2izb s balkonom vybavením a klímou +parking, CITY PARK B

Obec: Bratislava II - Ružinov - Plynárenská

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 56m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 700 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Slovak: Ponúkame na prenájom priestranný a zariadený 2- izbový byt o rozlohe 56m2 na 23. podlaží vo na Plynárenskej ulici v Bratislave časti Ružinov. Byt sa nachádza v novostavbe v krásnom komplexe Citypark Ružinov vo veži B a ponúka výhľad na centrum mesta. Pozostáva zo vstupnej haly, kúpelne, obývacej izby s kuchyňou (plne zariadená vrátane umývačky riadu), spálňa so vstavanou skriňou, balkónom a parkovacím státim, ktoré k bytu prináleži. Byt sa prenajíma zariadený vrátane novej kuchynskej linky, vstavaných skríň, spotrebičov, nábytku, klimatizácie. Okrem iného disponuje vysokým štandardom – hliníkové okná s veľkoformátovými panoramatickými sklenenými tabuľami, s tepelne izolačným dvoj-sklom s akustickým útlmom, kvalitná sanita a obklady.
Výhody: jedinečný výhľad, výborná občianská vybavenosť priamo pri veži. Cena vrátane energií a parkingu je 700Eur.

English : We offer for rent a spacious and furnished 2-room apartment with an area of 56 m2 on the 23rd floor in Plynárenská street in Bratislava Ružinov. The apartment is located in a new building in the beautiful complex Citypark Ružinov in Tower B and offers views of the city center. It consists of an entrance hall, a bathroom, a living room with a kitchen (fully equipped including a dishwasher), a bedroom with a built-in wardrobe, a balcony and a parking space belonging to the apartment. The apartment is rented furnished including new kitchen with dishes, built-in wardrobes, appliances, furniture, air conditioning. Among other things, it has a high standard - aluminum windows with large-format panoramic glass panes, heat-insulating double-glazing with acoustic attenuation, quality sanitary ware and tiles. Advantages: unique view, excellent civic amenities right next to the tower, Price including utilities and parking is 700Eur


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore