Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 132

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaSlovenská sporiteľňaUniCredit BankVÚBTatraBankaČSOB

Prenájom - Slnečný a priestranný 1 izbový byt o výmere cca 50 m2 s komfortom užívania dvora v samostatne stojacom dome s tromi bytovými jednotkami

Obec: Trnava

Typ reality: 1 izbový byt

Úžitková plocha: 55m2

Cena: 550 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Výhradne v ponuke u nás* Tento vzdušný a slnečný 1 izbový zariadený byt v rodinnom dome s tromi bytovými jednotkami vám poskytne dostatočné súkromie a zároveň komfort rodinného domu.

Tento byt sa nachádza na prízemí v novozrekonštruovanom rodinnom dome na úplnom okraji sídliska Linčianska . Svojou výmerou ponúka veľmi veľa priestoru novému nájomníkovi.

V byte ešte nikto nebýval, je čerstvo zrekonštruovaný a vymaľovaný  a čaká na svojho prvého nájomníka.

Pozostáva zo vstupnej chodby, veľkej  prechodnej kuchyne, v ktorej sa nachádza nová nikým nepoužitá kuchynská linka so spotrebičmi a jedálenský stôl so 4 stoličkami. Z tejto kuchyne prepojenej s jedálňou sa vstupuje do samostatnej izby o výmere ca 20 m2. Zo vstupnej chodby sa vstupuje do  kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou. 

V izbách, na chodbe a v kuchyni sú veľkoplošné plávajúce podlahy, v  kúpeľni a na toalete je keramická dlažby. 

Komfortnému bývaniu napomáha výborná občianska vybavenosť v okolí ( Lidlreštaurácie, železničná a autobusová stanica, škola, škôlka, zástavka MHD a pod.)

Cena prenájmu vrátane energií tvorí 550 EUR/ mesiac pre dve osoby.  Aktuálne k dispozícii ihneď. 


Kontakt na makléra:

Ing. Blažena FókováTEL+421 948 207 507MAILblazena.fokova@1000realit.sk

Návrat hore