Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 132

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaotpbankaUniCredit BankVÚBTatraBankaČSOB

Prenájom - Bývajte ako prvý v jedinečnom 2izb. byt na Lužnej - Petržalka/ Be first in unique new 2room with garage, Lužná str.

Obec: Bratislava V - Petržalka

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 50m2

Ostatné: Balkón, Garáž,

Cena: 750 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Slovak: Ponúkame na prenájom zariadený moderný 2-izb. byt o rozlohe 50m2 + balkón s výhľadom na práve budovaný parčík, v novostavbe na Lužnej - Petržalka. Byt sa nachádza v nedávno skolaudovanej novej bytovke s výťahom. K bytu prislúcha samostatná uzamykateľná garážo rozlohe 20m2, v bytovke- suchou nohou cez výťah až do bytu.

Jedinečnosť bytu podtrhuje aj fakt, že je na mieru zariadený a vybavený - od kuchynskej linky, cez kúpeľňu a bol dispozične upravený tak, aby ponúkol priestrannú otvorenú dennú časť. Dispozične upravenej kúpeľni sa poteší každý , kto sa nerád tlačí v malom priestore. Tento jedinečný byt sa ponúka plne vybavený a zariadený: klimatizácia, TV, kuchyňa s vybavením, umývačka riadu, indukčná varná doska, vstavaná rúra, chladnička s mrazničkou, vysávač, práčka...

Dispozícia bytu:

  • samostatná spálňa so vstavanou skriňou
  •  obývačka s kuchyňou a výstupom na balkón
  •  kúpeľňa s veľkým sprchovým kútom a WC
  • vstupná chodba so vstavanou skriňou
  • k bytu patrí samostatná uzamykateľnä garáž - 20m2

Obľúbená zelená lokalita na úplnom začiatku Petržalky, 7min priama električka do srdca Starého mesta, kaviarničky, bistrá, reštaurácie, kaderníctva, fitness, lekáreň a mnohé iné.

Cena nájmu: 750 Eur vrátane energií + 100 Eur garáž. Byt je voľný ihneď.

 --------

English: We offer for rent furnished modern 2-room. apartment with an area of ​​50 m2+ balcony, in the new building at the very beginning of Petržalka, on Lužná street.. The apartment is oriented to the calm side with a little green park (being built). Big plus is a private brick garage with lock (20m2) under the building- you enter with dry foot throught the elevator directly to apartment.

Uniqueness of this apartment was achieved by custom made kitchen, bathroom, furniture and change of dispozition to achive spacious and effective layout. To your comfort it is fully furnished - air conditioning, TV, kitchen with equipment, dishwasher, induction hob, built-in oven, fridge / freezer, vacuum cleaner, washing machine.

Apartment layout:

  • separate bedroom with built in wardrobe
  • living room with custom made kitchen and balcony oriented on park
  • spacious custom made bathroom with toilet
  • entrance hall with built in wardrobe
  • private garage on lock of 20m2 within the building

Beautiful green area, only 7mins direct tram to very heart of city centre, surrounded by cafeterias, bistros, restaurants, hairdresser, pharmacy, ect. All to super comfort living.

Rental price: 750 Euros including utilities + 100Eur private garage. The apartment is available immediately.


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore