Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 140

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
otpbankaSlovenská sporiteľňaVÚBUniCredit BankČSOBTatraBanka

Prenájom - PRENÁJOM Veľmi pekný 2-izbový byt v novostavbe Baštová pri Michalskej bráne

Obec: Bratislava I - Staré Mesto

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 1 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 70m2

Cena: 950 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Bývajte v úplnom centre Bratislavy, v pešej zóne pri Michalskej bráne. Atmosféru Starého mesta si môžete vychutnať vďaka bývaniu v tehlovej novostavbe z roku 2013 na Baštovej ulici.

Pre náročného klienta ponúkame prenájom kompletne zariadeného 2-izbového bytu na 1. poschodí bytového domu s výťahom, ktorého súkromie a bezpečnosť zaisťujú dvoje hliníkové vstupné dvere a kamerový systém.

Dispozične je necelých 70 m2 rozdelených na vstupnú chodbu, z ktorej sa prechádza do samostatnej spálne, kuchyne spojenej s obývačkou, do kúpeľne, oddelenej toalety a samostatného šatníka.

Kuchyňa je vybavená linkou so vstavanými spotrebičmi (chladnička, elektrická varná doska s rúrou, umývačka riadu, mikrovlnná rúra) a jedálenskou zostavou.

Obývačka prepojená s kuchyňou okrem sedacej súpravy so stolíkom a televíznou zostavou ponúka aj pracovný kútik.   

Spálňa je zariadená dvomi veľkorysými posteľami s rozmerom lôžka 110 cm – s možnosťou ich spojenia a vytvorenia manželskej postele. Šatník je samostatnou miestnosťou s dostatkom úložného priestoru.

Priestranná kúpeľňa má vaňu, umývadlo so skrinkou a k dispozícii je práčka. Toaleta je oddelená.

Byt je voľný ihneď – kľúče v RK, obhliadky možné kedykoľvek.

Cena 950 eur zahŕňa kompletne energie aj internetové pripojenie.

Pri podpise zmluvy sa platí 3x výška nájomného (nájomné / depozit/ provízia RK )   


Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore