Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 140

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBSlovenská sporiteľňaUniCredit BankotpbankaČSOBTatraBanka

Prenájom - PRENÁJOM Veľmi pekný 2-izbový byt pri zimnom štadióne voľný od augusta

Obec: Bratislava II - Ružinov - Ondavská

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 3/8 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 58m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 655 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Hľadáte bývanie na skok od centra, no pritom v prostredí so zeleňou a dostupným parkovaním? Potom vás osloví tento 2-izbový byt s balkónom na Ondavskej ulici. Nachádza sa na 3/8 poschodí s výťahom, je kompletne a veľmi vkusne zariadený.

Dispozične sa na ploche 58 m2 nachádza vstupná chodba so vstavanou skriňou, kuchyňa so vstavanými spotrebičmi vrátane umývačky riadu, z ktorej sa vychádza na balkón, priestranná obývačka, samostatná spálňa a kúpeľňa s vaňou je spojená s toaletou.

V okolí sa nachádza plná občianska vybavenosť - pošta, Billa, lekáreň, zimný a futbalový štadión, kúpalisko, OC central. V blízkosti bytu sú zastávky MHD električky aj autobusu.

Cena mesačného prenájmu pre dve osoby predstavuje 480€ plus 175€ energie vrátane optického internetu a TV Orange s archívom.

Byt je voľný od 01.08.2019.

Pri podpise zmluvy sa platí 3x výška nájomného (nájom/ vratný depozit/ provízia RK)


Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore