Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 97

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
otpbankaVÚBUniCredit BankSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Prenájom - Nadštandartne prerobený 3 izbový byt s klimatizáciou, Čajkovského, Prednádražie

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 7/8 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 68 m2m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia,

Cena: 670 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 REALÍT/ EXKLUZÍVNE IBA U NÁS/ Ak hľadáte moderné a komfortné bývanie, ponúkame Vám na prenájom krásny a nadštandartne zariadený 3 izbový byt s výmerou 66 m2 + loggia 5,4 m2 vo vyhľadávanej lokalite na Čajkovského ulici v Trnave.

Dispozícia bytu - vstupná chodba, komfortná obývacia miestnosť s východom na priestrannú loggiu (5,4 m2), kuchyňa so vstavanými spotrebičmi ( elektrická rúra, umývačka riadu, práčka), dve samostatné izby, samostatná kúpeľňa a samostatné wc.

Byt je slnečný, priestranný a súčasťou je nadštandartné zariadenie bytu, prislúcha k nemu aj pivnica.

Benefitom je nová klimatizácia. 

Výborná občianska vybavenosť s dostatkom zelene, bezproblémové parkovanie, v blízkosti je nákupné centrum MAX a vlaková stanica.

Cena nájmu je 710 eur, vrátane energií, TV a internetu. V cene je zahrnutá upratovacia služba (raz do mesiaca). 

Pri podpise zmluvy sa platí depozit vo výške 680 eur + nájomné vo výške 680 eur.


Kontakt na makléra:

Ing. Denis MacháčTEL0948 730 130MAILdenis.machac@1000realit.sk

Návrat hore