Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 140

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaUniCredit BankVÚBotpbankaTatraBankaČSOB

Prenájom - Nadštandartný 3 izbový byt s klimatizáciou na prenájom, Čajkovského

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 7 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 68 m2m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia,

Cena: 710 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 REALÍT/ EXKLUZÍVNE IBA U NÁS/ Ak hľadáte moderné a komfortné bývanie, ponúkame vám na prenájom krásny a nadštandartne zariadený 3 izbový byt s výmerou 64 m2 , na ulici Čajkovského s orientáciou na park.

Dispozícia bytu - vstupná chodba, komfortná obývacia miestnosť s východom na priestrannú loggiu (5,4 m), kuchyňa so vstavanými spotrebičmi ( elektrická rúra, umývačka riadu, práčka), dve samostatné izby, samostatná kúpeľňa a samostatné wc.

Byt je slnečný, priestranný a súčasťou je nadštandartné zariadenie bytu, prislúcha k nemu aj pivnica. Benefitom je nová klimatizácia. 

Výborná občianska vybavenosť s dostatkom zelene, bezproblémové parkovanie, v blízkosti je nákupné centrum MAX a vlaková stanica.

Cena nájmu je 710 eur, vrátane energií, TV a internetu. V cene je zahrnutá upratovacia služba (raz do mesiaca). 

Pri podpise zmluvy sa platí depozit vo výške 710 eur + nájomné vo výške 710 eur.


Kontakt na makléra:

Bc. Petra MacháčTEL0915143688MAILpetra.machac@1000realit.sk

Návrat hore