Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 114

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBotpbankaUniCredit BankTatraBankaČSOB

Prenájom - Veľmi veľký 4 izbový byt s dvoma kúpeľňami a WC v rodinnom dome neďaleko centra pre 6 - 8 nájomníkov

Obec: Trnava

Typ reality: 4 izbový byt

Počet izieb: 4

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 100m2

Cena: 1 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Výhradne v ponuke u nás* Tento vzdušný a slnečný 4 izbový zariadený byt v rodinnom dome s tromi bytovými jednotkami vám poskytne dostatočné súkromie a zároveň komfort rodinného domu.

Tento byt sa nachádza na prvom poschodí v novozrekonštruovanom rodinnom dome na úplnom okraji sídliska Linčianska od železničnej stanice. Svojou výmerou a dispozíciou s dvoma sociálnymi zariadeniami ponúka veľmi veľa priestoru novým nájomníkom.

V byte ešte nikto nebýval, je čerstvo zrekonštruovaný a vymaľovaný  a čaká na svojich prvých nájomníkov. Postele a skrine budú zabezpečené k podpisu nájomnej zmluvy.

Byt sa dá vnímať ako jeden veľký 4 izbový byt s dvoma kúpeľňami a WC alebo dva dvojizbové byty prepojené spoločnou kuchyňou.

Byt pozostáva zo vstupnej kuchyne, v ktorej sa nachádza nová nikým nepoužitá kuchynská linka so spotrebičmi, chladnička s mrazničkou a jedálenský stôl so 4 stoličkami.

Zo spoločnej kuchyne je vstup do dvoch samostatných bytových jednotiek, pričom každá ma jednu prechodnú a jednu neprechodnú izbu a kúpeľnu s WC. 

V izbách sú nové koberce, v kuchyni a v kúpeľni sú keramická dlažby. 

K dispozícii je spoločný dvor.

Komfortnému bývaniu napomáha výborná občianska vybavenosť v okolí ( Lidlreštaurácie, železničná a autobusová stanica, škola, škôlka, zástavka MHD a pod.)

Cena prenájmu vrátane energií predstavuje 1 000 EUR až 1 200 EUR za mesiac podľa počtu osôb. 

Aktuálne k dispozícii ihneď. 

Pri podpise nájomnej zmluvy sa platí depozit vo výške mesačného nájmu.


Kontakt na makléra:

Ing. Blažena FókováTEL+421 948 207 507MAILblazena.fokova@1000realit.sk

Návrat hore