Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 111

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
VÚBotpbankaSlovenská sporiteľňaUniCredit BankČSOBTatraBanka

Prenájom - Veľmi veľký 4 (cca 100 m2) izbový byt s dvoma kúpeľňami a WC v rodinnom dome neďaleko centra pre 6 - 8 nájomníkov

Obec: Trnava

Typ reality: 4 izbový byt

Počet izieb: 4

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 100m2

Cena: 700 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Výhradne v ponuke u nás* Tento vzdušný a slnečný 4 izbový zariadený byt v rodinnom dome s tromi bytovými jednotkami vám poskytne dostatočné súkromie a zároveň komfort rodinného domu.

Tento byt sa nachádza na prvom poschodí v novozrekonštruovanom rodinnom dome na úplnom okraji sídliska Linčianska od železničnej stanice. Svojou výmerou a dispozíciou s dvoma sociálnymi zariadeniami ponúka veľmi veľa priestoru novým nájomníkom.

V byte ešte nikto nebýval, je čerstvo zrekonštruovaný a vymaľovaný  a čaká na svojich prvých nájomníkov. Postele a skrine budú zabezpečené k podpisu nájomnej zmluvy.

Byt sa dá vnímať ako jeden veľký 4 izbový byt s dvoma kúpeľňami a WC alebo dva dvojizbové byty prepojené spoločnou kuchyňou.

Byt pozostáva zo vstupnej kuchyne, v ktorej sa nachádza nová nikým nepoužitá kuchynská linka so spotrebičmi, chladnička s mrazničkou a jedálenský stôl so 4 stoličkami.

Zo spoločnej kuchyne je vstup do dvoch samostatných bytových jednotiek, pričom každá ma jednu prechodnú a jednu neprechodnú izbu a kúpeľnu s WC. 

V izbách sú nové koberce, v kuchyni a v kúpeľni sú keramická dlažby. 

K dispozícii je spoločný dvor.

Komfortnému bývaniu napomáha výborná občianska vybavenosť v okolí ( Lidlreštaurácie, železničná a autobusová stanica, škola, škôlka, zástavka MHD a pod.)

Cena prenájmu vrátane energií predstavuje 700 EUR až 1 000 EUR za mesiac podľa počtu osôb. 

Aktuálne k dispozícii ihneď. 

Pri podpise nájomnej zmluvy sa platí depozit vo výške mesačného nájmu.


Kontakt na makléra:

Ing. Blažena FókováTEL+421 948 207 507MAILblazena.fokova@1000realit.sk

Návrat hore