Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 111

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
UniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaVÚBTatraBankaČSOB

Prenájom - PRENÁJOM 2i byt s nepriechodnými izbami a balkónom priamo pri hrade

Obec: Bratislava I - Staré Mesto - Palisády

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 54m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 700 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Túžite bývať na dobrej adrese? Tento 2-izbový byt s výmerou 54 m2 sa nachádza na 4p. v bytovom dome s výťahom, na ulici Palisády, priamo pri hrade. Okrem výbornej lokality ponúka niekoľko ďalších benefitov: obe izby sú nepriechodné, okná ako aj balkón sú situované do dvora a nie do rušnej ulice. Budúci nájomníci majú možnosť prenajať si ho zariadený alebo bez zariadenia – podľa vlastnej potreby.

Dispozícia:

Zo vstupnej chodby sa vchádza do všetkých miestností. Kuchyňa je zariadená linkou s podsvietením a so zabudovanými spotrebičmi (chladnička, umývačka riadu, elektrická rúra s varnou doskou). V prípade záujmu budúcich nájomníkov môže v kuchyni zostať jedálenský stolík a malá polica. Jedna zo spální má vstup na balkón a aktuálne je zariadená manželskou posteľou s ortopedickými matracmi, rozťahovacou sedačkou, skriňou a policami. Druhá spálňa slúžila ako detská izba/ pracovňa, k dispozícii je v rámci zariadenia jednolôžková posteľ, rozkladacia sedačka s úložným priestorom, písací stôl, polica a komoda. Kúpeľňa je s vaňou a práčkou, oddelená od toalety.

Cena prenájmu je 700 eur vrátane energií. Byt je voľný od 1. augusta.

Pri podpise zmluvy sa platí 3x 700 eur (nájomné / depozit / provízia RK)


Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore