Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 114

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBSlovenská sporiteľňaotpbankaUniCredit BankTatraBankaČSOB

Prenájom - PRENÁJOM 2i byt s nepriechodnými izbami a balkónom priamo pri hrade

Obec: Bratislava I - Staré Mesto - Palisády

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 54m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 700 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Túžite bývať na dobrej adrese? Tento 2-izbový byt s výmerou 54 m2 sa nachádza na 4p. v bytovom dome s výťahom, na ulici Palisády, priamo pri hrade. Okrem výbornej lokality ponúka niekoľko ďalších benefitov: obe izby sú nepriechodné, okná ako aj balkón sú situované do dvora a nie do rušnej ulice. Budúci nájomníci majú možnosť prenajať si ho zariadený alebo bez zariadenia – podľa vlastnej potreby.

Dispozícia:

Zo vstupnej chodby sa vchádza do všetkých miestností. Kuchyňa je zariadená linkou s podsvietením a so zabudovanými spotrebičmi (chladnička, umývačka riadu, elektrická rúra s varnou doskou). V prípade záujmu budúcich nájomníkov môže v kuchyni zostať jedálenský stolík a malá polica. Jedna zo spální má vstup na balkón a aktuálne je zariadená manželskou posteľou s ortopedickými matracmi, rozťahovacou sedačkou, skriňou a policami. Druhá spálňa slúžila ako detská izba/ pracovňa, k dispozícii je v rámci zariadenia jednolôžková posteľ, rozkladacia sedačka s úložným priestorom, písací stôl, polica a komoda. Kúpeľňa je s vaňou a práčkou, oddelená od toalety.

Cena prenájmu je 700 eur vrátane energií. Byt je voľný od 1. augusta.

Pri podpise zmluvy sa platí 3x 700 eur (nájomné / depozit / provízia RK)


Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore