Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 111

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBUniCredit BankotpbankaTatraBankaČSOB

Prenájom - Zariadený 2 izbový byt za rohom centra mesta - Študentská ulica

Obec: Trnava

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 2 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 55m2

Cena: 570 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na prenájom príjemný 2 izbový byt, ktorý sa nachádza za rohom samotného centra mesta. Bezstarostne zariadený byt je situovaný na 2. poschodí bytového domu s výťahom a s celkovou výmerou 55 m2.

Kompletne vybavený byt je dispozične riešený vstupnou chodbou s úložným priestorom – rolldor z ktorej sa vstupuje do priestrannej zariadenej obývacej izby. Kuchyňa zhotovená na mieru so vstavanými spotrebičmi (umývačka riadu, práčka, chladnička, mikrovlnná rúra, rúra na pečenie, indukčná varná doska, digestor, drvička odpadu) je prepojená s obývacou izbou. Spálňa orientovaná do vnútrobloku disponuje šatníkovou skriňou, posteľou a nočným stolíkom. Oddelená toaleta sa nachádza pri vstupe do bytu. Taktiež kúpeľňa, ktorá je vybavená vaňou aj sprchovým kútom.

Jedinečné situovanie bytu len za rohom centra ponúka komfortnú pešiu dostupnosť MHD, potravín, mäsiarstva,, kvetinárstva, reštaurácie, škôl a materských škôlok a všetkého, na čo si spomeniete.

Parkovanie v blízkosti bytového domu je bezproblémové.

Cena nájmu je 570,- EUR / mesačne vrátane energií, internetu a TV.

Pri podpise zmluvy sa platí nájomné a depozit vo výške nájomného.

Byt je voľný od 1. 9. 2019.


Kontakt na makléra:

Kristína ŠimončičováTEL0948 470 288MAILkristina.simoncicova@1000realit.sk

Návrat hore