Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 114

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
VÚBUniCredit BankSlovenská sporiteľňaotpbankaTatraBankaČSOB

Prenájom - Zariadený 2 izbový byt za rohom centra mesta - Študentská ulica

Obec: Trnava

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: 2 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 55m2

Cena: 570 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na prenájom príjemný 2 izbový byt, ktorý sa nachádza za rohom samotného centra mesta. Bezstarostne zariadený byt je situovaný na 2. poschodí bytového domu s výťahom a s celkovou výmerou 55 m2.

Kompletne vybavený byt je dispozične riešený vstupnou chodbou s úložným priestorom – rolldor z ktorej sa vstupuje do priestrannej zariadenej obývacej izby. Kuchyňa zhotovená na mieru so vstavanými spotrebičmi (umývačka riadu, práčka, chladnička, mikrovlnná rúra, rúra na pečenie, indukčná varná doska, digestor, drvička odpadu) je prepojená s obývacou izbou. Spálňa orientovaná do vnútrobloku disponuje šatníkovou skriňou, posteľou a nočným stolíkom. Oddelená toaleta sa nachádza pri vstupe do bytu. Taktiež kúpeľňa, ktorá je vybavená vaňou aj sprchovým kútom.

Jedinečné situovanie bytu len za rohom centra ponúka komfortnú pešiu dostupnosť MHD, potravín, mäsiarstva,, kvetinárstva, reštaurácie, škôl a materských škôlok a všetkého, na čo si spomeniete.

Parkovanie v blízkosti bytového domu je bezproblémové.

Cena nájmu je 570,- EUR / mesačne vrátane energií, internetu a TV.

Pri podpise zmluvy sa platí nájomné a depozit vo výške nájomného.

Byt je voľný od 1. 9. 2019.


Kontakt na makléra:

Kristína ŠimončičováTEL0948 470 288MAILkristina.simoncicova@1000realit.sk

Návrat hore