Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 97

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
VÚBUniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Prenájom - AKTUÁLNE / Pekný 2 izbový byt po Rekonštrukcii, 60 m2, Zariadený, Hospodárska

Obec: Trnava

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2+1

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 60 m2m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie,

Cena: 570 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 Realít / IBA U NÁS / Ponúkame na prenájom 2 izbový byt dispozične upravený na 3 izbový kúsok od centra mesta,neďaleko od železničnej stanice vo vyhľadávanej lokalite na Hospodárskej ulici v Trnave.

Byt je situovaný na 1. / 7. poschodí bytového domu s výťahom.

Výmera bytu je cca 60 m2.

Byt je po kompletnej a kvalitnej rekonštrukcii a je zariadený.

DISPOZIČNÉ RIEŠENIE: vstupná chodba, kuchyňa so všetkými spotrebičmi s jedálenskou časťou (obývacia izba), samostatná obývacia izba s rosťahovacou pohovkou, samostatná spálňa, samostatná kúpeľňa s vaňou WC.

Cena nájmu je 570,- EUR / mesačne vrátane energií, internetu a TV.

Pri podpise zmluvy sa platí nájomné a depozit vo výške nájomného.

Byt je voľný ihneď a kľúče v RK.


Kontakt na makléra:

Bc. Petra MacháčTEL0915143688MAILpetra.machac@1000realit.sk

Návrat hore