Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 114

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBUniCredit BankotpbankaČSOBTatraBanka

Prenájom - Svetlý 1,5 izb byt s loggiou a výhľadom na zeleň, Púpavova ul, Karlova Ves

Obec: Bratislava IV - Karlova Ves - Púpavova

Typ reality: 1 izbový byt

Počet izieb: 1

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 32m2

Ostatné: Loggia,

Cena: 420 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na prenájom útulný svetlý 1-izbovy byt o rozlohe 32 m2 + loggia cca7m2 v Karlovej Vsi na Púpavovej ulici. Byt sa prenajíma zväčša nezariadený, no k dispozícii je skriňa vo vstupnej chodbe, ďalej biela skriňa v izbe a prípadne alternatívna posteľ z paliet + matrac. Kuchyňa je vybavená chladničkou, sporákom a v kúpeľni je práčka.

Byt bol zrekonštruovaný a pozostáva zo:

  • vstupnej chodby s úložným priestorom
  • hlavnej izby s výstupom na priestrannú loggiu
  • samostatnej kuchyne s vybavením a tiež s výstupom na loggiu
  • menšej polizby, ktorá sa nachádza za kuchyňou
  • kúpeľne so sprchovým kútom a práčkou
  • samostatné WC

Pokojné bývanie na skok do prírody a k pohodlnému bývaniu prispieva aj okolitá občianska vybavenosť: spojenie MHD, kaviarne, pekáreň, slovenská pošta, do 500m sú potraviny, mäsiarstvo a i. Parkovanie je možné v okolí bytovky
Cena nájmu je 420 eur vrátane energií. 
Platí sa nájomné, depozit a poplatok RK.


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore