Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankVÚBSlovenská sporiteľňaotpbankaTatraBankaČSOB

Prenájom - 3,5 izbový priestranný, klimatizovaný byt v centre mesta na Hlavnej ulici s parkovacím státim - 2 x lodžia, klimatizačná jednotka

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 3.p./ 5 p.

Úžitková plocha: 90m2

Ostatné: Ústredné kúrenie, Balkón, Loggia,

Cena: 680 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na prenájom kompletne zrekonštruovaný, priestranný 3-izbový  byt s klimatizačnou jednotkou v úplnom centre mesta na Hlavnej ulici v Trnave s dvomi lodžiami a parkovacím miestom. Byt sa nachádza na 3.poschodí z piatich s podlahovou plochou 90 m2. Byt je vkusne a moderne zariadený s výbornou dispozíciou.

Dispozične je riešený vstupnou chodbou  z ktorej sa vchádza do priechodnej jedálne prepojenej s modernou kuchyňou, priechodnej obývacej izby, dvoch spální, samostatnej toalety a kúpeľne s rohovou vaňou.  Z jedálne, obývacej izby a spálne sa vychádza na lodžiu orientovanú na dve strany. V obývačke je klimatizačná jednotka. V byte je tiež menšia miestnosť, ktorá môže slúžiť ako pracovňa, prípadne na odkladanie sezónnych vecí.

Kuchyňa je vybavená  peknou kuchynskou linkou z najmodernejších materiálov so zabudovanými spotrebičmi ( umývačka riadu, pračka, mikrovlnná rúra, varná doska, elektrická rúra). V byte sú kombinované podlahy, v izbách sú plávajúce parkety, v chodbách, kuchyne, toalete a kúpeľne je dlažba, v byte sú plastové okná, nové interiérové dvere a zárubne z masívu. K bytu prislúcha pivnica a parkovacie státie oddelené rampou od mestskej časti. 

V okolí bytového domu je výborná občianska vybavenosť.  

V cene nájomného 680 € sú tiež energie, KTV a internet.

Byt je k dispozícii od 1. 9. 2019, Pri kontrakte sa platí 680  € nájomné a 680  € zábezpeka. 


Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore