Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 109

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBotpbankaUniCredit BankČSOBTatraBanka

Prenájom - veľmi pekný 2 - izbový byt na Študentskej ulici s veľkou rozlohou 59 m2, na skok do mesta

Obec: Trnava

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: zvýšené prízemie

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 59m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie,

Cena: 550 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Príjemné prostredie, precízne a detailné zariadenie, kvalitné materiály a výborné dispozičné riešenia – to všetko naplní očakávania dokonalého bývanie v 2 izbovom modernom byte s rozlohou 59 m2 s dostupným parkovaním vo dvore na skok od centra mesta.

Vzdušný a svetlý byt je orientovaný na dve svetové strany. Nachádza sa na vyvýšenom prízemí vo vyhľadávanej lokalite na Študentskej ulici s výbornou dostupnosťou do centra mesta, na stanicu, do OC MAX.

DISPOZÍCIA:

Priestranná, uvítacia vstupná chodba so vstavanou skriňou zaručuje dostatok úložného priestoru. Prakticky spája jednotlivé miestnosti bytu. Moderná kuchyňa v provensálskom prevedení je funkčne vybavená a je orientovaná do tichého dvora. Prechodná obývacia  izba nadväzuje na spálňu. V byte je samostatná kúpeľňa  oddelená so toalety.

VYBAVENIE BYTU:

Moderná kuchynská linka je vybavená spotrebičmi, ktoré sú v modernej domácnosti nevyhnutnosťou (varná doska, kombinovaná rúra, mikrovlnka, chladnička s mrazničkou). Príjemné prostredie na posedenie v kuchyni dotvára kuchynský stolík a 4 stoličky.

V útulnej obývacej časti nechýba pohodlná sedačka, štýlový konferenčný stolík, HDTV (internet a káblová televízia je samozrejmosťou), komody a doplnky, ktoré dotvárajú atmosféru domova. Spálňa s manželskou posteľou disponuje dostatočným množstvom úložného priestoru. V rannom zhone oceníte praktickosť kúpeľne so sprchovacím kútom so sklenenou zástenou v ktorej sa nachádza tiež práčka. Toaleta s oknom sa nachádza vedľa kúpeľne.

OKOLIIE A SUSEDSTVÁ:

V okolí bytu sa nachádza množstvo záujmových bodov a príležitostí trávenia voľného času, ktoré sú zárukou vysokého pohodlia bývania:

prostredie plné zelene pre prechádzky či už do mesta, alebo do Kamenného mlyna s oddychovou zónou,  potraviny, mäsiarstvo na dosah,  OC MAX, reštaurácia s denným menu, autobusová zastávka MHD, ZŠ,...

Pozrieť ponuke na zub detailne a získať podrobné informácie je kľúčové pre utvorenie celistvého obrazu. Kontaktujte ma kedykoľvek a stretnúť sa môžeme už dnes.

Cena nájmu pre dve osoby je 550 € / mesiac vrátane energie. Pri podpise zmluvy sa platí depozit vo výške mesačného nájmu + nájomné za prvý mesiac. 

 

 


Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore