Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 111

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
VÚBSlovenská sporiteľňaotpbankaUniCredit BankTatraBankaČSOB

Prenájom - Útulný 2.5 izbový byt s balkónom v obľúbenej časti Petržalky - Osuského ulica

Obec: Bratislava V - Petržalka - Osuského

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 4/6 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 67m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 690 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame vám na prenájom zariadený 2.5 izbový byt, ktorý sa nachádza na 4./6. poschodí v 9-ročnom bytovom dome s výťahom na Osuského ulici v Petržalke. Na podlahovej ploche 67 m2 nájde komfort pár i mladá rodina s dieťaťom.

Dispozícia:
Vstupná chodba prakticky prepája hlavné časti bytu – kuchyňu spojenú s obývačkou po ľavej strane a po strane pravej manželskú spálňu. Rovnako sa z chodby vchádza do kúpeľne s toaletou. Do polizby, ktorá môže slúžiť ako detská izba či pracovňa, je vstup z kuchyne.

Zariadenie:
Hneď pri vstupe do bytu je umiestnená praktická veľká zrkadlová vstavaná skriňa.

Kuchyňa a obývačka sú riešené otvoreným spôsobom. Kuchynská linka poskytuje komfort všetkých moderných spotrebičov vrátane umývačky riadu. Obývacia časť je zariadená pre maximálne pohodlie budúcich nájomníkov – sedačka, konferenčný stolík, niekoľko skriniek a, samozrejme, televízor. Z tejto hlavnej časti bytu sa rovnako vchádza na balkón orientovaný do pokojného vnútrobloku.

Manželská spálňa disponuje posteľou, nočnými stolíkmi a o úložné priestory sa postará vstavaná skriňa.

Polizba, do ktorej sa vchádza z kuchyne, je jedinou nezariadenou časťou bytu. Podľa preferencií budúcich nájomníkov tu môže vzniknúť detská izba alebo pracovňa či hosťovská izba.

Kúpeľňa s vaňou je prepojená s toaletou.

Lokalita:
Osuského ulica je obľúbenou časťou Petržalky pre svoje pomerne bezproblémové parkovanie i pre dobrú dostupnosť MHD. Pri bytovom dome je zastávka autobusov č. 83, 95, 68, 92, 96 a 192. Zastávka električky je v pešej blízkosti do 10 minút.
V bytovom dome sa nachádza tiež večierka, potraviny a pekáreň s kaviarňou.
V bezprostrednej blízkosti je tiež detské ihrisko.

Cena:
Mesačný prenájom vo výške 690 eur zahŕňa komplet energie i pripojenie TV/net.
Pri podpise zmluvy sa platí 3x cena nájomného (nájom / vratný depozit / provízia RK)


Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore