Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 97

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
UniCredit BankSlovenská sporiteľňaVÚBotpbankaTatraBankaČSOB

Prenájom - Nadštandartný 2 izbový zariadený byt s loggiou, s parkovaním v NOVOSTAVBE City Residence na Františkánskej ulici

Obec: Trnava

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2+1

Poschodie: 1 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 66m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Loggia, Garáž,

Cena: 850 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 Realít / Hľadáte luxusné bývanie v novostavbe? S výbornou lokalitou v centre mesta s kompletnou občianskou vybavenosťou?

Máme pre vás na prenájom nadštandardný a luxusný 2 izbový kompletne zariadený byt v centre mesta v novostavbe City Residence na Františkánskej ulici v Trnave.

Byt sa nachádza na ideálnom 2. podlaží bytového domu s výťahom.

Byt je veľmi vkusne zariadený klimatizácia, videovrátnik, nábytok na mieru od kvalitných slovenských výrobcov.

Celková rozloha bytu je 60 m2 + loggia 6 m2 + parkovacie státie v podzemnej garáži + pivnica.

Dispozične riešenie: vstupná chodba, kúpelňa s vaňou, samostatné WC, priestrannej obývacej izby prepojenej s kuchyňou so vstupom na loggiu, samostatná spálňa so vstupom na loggiu.

Byt sa prenajíma kompletne zariadený ako je na fotkách.

Mesačný nájom je 850 EUR vrátane energií, pripojenia TV a internetu.

Pri podpise zmluvy sa platí depozit vo výške 850 Eur + nájomné vo výške 850 eur.

Byt je k dispozícii od 01.11.2019.Kontakt na makléra:

Ing. Denis MacháčTEL0948 730 130MAILdenis.machac@1000realit.sk

Návrat hore