Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 97

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
UniCredit BankSlovenská sporiteľňaVÚBotpbankaČSOBTatraBanka

Prenájom - zariadený 3 izbový zariadený mezonetový byt s parkovacím miestom v centre Trnavy v meštianskom dome na Kapitulskej ulici

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 150m2

Zastavaná plocha: 14m2

Cena: 750 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na prenájom podkrovný mezonetový 3 izbový mezonetový byt v centre Trnavy. Byt je situovaný na dvoch podlažiach v starom meštianskom dome na Kapitulskej ulici, ktorá je najstaršou ulicou v Trnave a dýcha históriou. Byt o výmere cca 140 m2 ponúka nadštandardné bývanie v historickom centre mesta.  

Po vstupe do dvojpodlažného mezonetového bytu oceníte priestrannosť a vzdušnosť celého priestoru. Zo vstupnej chodby sa vstupuje do kúpeľne s vaňou a do samostatného WC. Ďalej sa dostávame do priestrannej dennej časti a to do kuchyne s jedálenskou časťou a obývacou časťou. Z obývacej izby vedú drevené točité schody na ďalšie podlažie, kde na dlhej a priestrannej chodbe sú dominantou priznané drevené stropné trámy. Na tomto podlaží sa nachádza ďalšia kúpeľňa s rohovou vaňou spojená s WC, a dve priestranné samostatné spálne.

Celý byt je kompletne zariadený, stačí sa len nasťahovať.

Každý nájomník ocení parkovacie miesto v uzavretom dvore.

Výhodou bývania v tomto byte je, že sa dostanete všade v meste pešo vo veľmi krátkom čase. V okolí sa nachádza kompletná občianska vybavenosť, ako všetky potrebné úrady, banky, obchodné centrum Aréna, školy…

Cena za mesačný nájom je 750.-EUR + vrátane energií a parkovacieho miesta.

Pri podpsie nájomnej zmluvy sa platí mesačné nájomné a depozit. 

 


Kontakt na makléra:

Ing. Blažena FókováTEL+421 948 207 507MAILblazena.fokova@1000realit.sk

Návrat hore