Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 97

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
UniCredit BankVÚBotpbankaSlovenská sporiteľňaČSOBTatraBanka

Prenájom - priestranný 4 izbový byt s terasou s prestrešením v prízemnej časti RD na Zelenečskej ulici

Obec: Trnava

Typ reality: 4 izbový byt

Počet izieb: 4

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 150m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Terasa,

Cena: 650 EUR

Popis nehnuteľnosti:

V zastúpení majiteľa ponúkame na prenájom priestranný 4 izbový byt so súkromnou terasou na Zelenečskej ulici v pešej dostupnosti centra mesta. Zariadený byt s rozlohou 145 m2 (+ 25 m2 terasa) je situovaný v prízemnej časti rodinného domu so samostatným vstupom. Je vhodný pre rodinu, tiež ako administratívny priestor na podnikanie. Cena nájmu je 650 EUR + 200 EUR energie.

Dispozícia bytu pozostáva zo vstupnej chodby, priestrannej prechodnej haly so sedením, kuchyne s jedálenskou časťou, troch neprechodných izieb, kúpeľne s vaňou a toaletou, druhou toaletou a samostatnej miestnosti s umiestnením chladničky, pračky a odkladacieho priestoru so skriňou.

Príjemnú atmosféru v zimných mesiacoch dotvára krb v jednej z izieb. Z priestrannej haly sa vychádza na súkromnú terasu s prestrešením.

Kuchyňa je vybavená elektrickou rúrou, plynovou varnou doskou a umývačkou riadu. V byte je privedený internet. Parkovanie je možné vo vnútornom dvore.

V blízkosti bytu sa nachádza LIDL, železničná stanica, zástavka MHD, výborné napojenie na diaľnicu D1.

Pri prenájme sa platí 1x nájomné 850 EUR, 1 x kaucia 850 EUR a 425 EUR provízia RK. 


Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore