Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 291

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
UniCredit BankSlovenská sporiteľňaotpbankaVÚBTatraBankaČSOB

Prenájom - Prenájom 2-izb, parking, balcony, calm, AC, Plynárenská TOP LOCATION

Obec: Bratislava II - Ružinov - Plynarenska

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 45m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 690 €

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na prenájom nový, štýlovo zariadený  byt v novostavbe Apollis - Plynarenska ulica, BA - Ružinov, Nivy. Byt je orientovaný do tichého nádvoria. Prislúcha k nemu vlastné parkovacie státie vo dvore a pivničná kobka.

BYT je kompletne zariadený novým nábytkom. Pozostáva zo vstupnej chodby, obývacej izby s kuchynským kútom, spálne a kúpeľne s veľkým sprchovacím kútom. Z oboch miestností je prístupný priestranný, južne orientovaný 7 m2 balkón. Kuchyňa je vybavená aj veľkou umývačkou riadu. Byt ponúka dostatok úložného priestoru - vstavané skrine na chodbe a v spálni, pivničná kobka. Celý je orientovaný do tichého nádvoria.

LOKALITA: Výborná občianska vybavenosť - reštaurácie (Kubu, Picknik), potraviny do 5 min. pešo. Priamo v budove reštaurácia Veglife. Do 15 min. pešo Eurovea, Central, trhovisko Miletičova, Lidl, Tesco Expres, kúpalisko Delfín, autobusová stanica Nivy… Pešia dostupnosť do centra mesta. MHD zastávka priamo pred domom.

 ENGLISH:

We offer to rent a new, stylishly furnished 2room apartment in the new building Apollis - Plynarenská street, BA - Ružinov, Nivy, walking distance to old town. The apartment is oriented into a quiet yard.

The apartment is completely furnished with new furniture. Consists of an entrance hall, a living room with a kitchen, a bedroom and a bathroom with a large shower. From both rooms there is a spacious, south-facing 7 m2 balcony. The kitchen is equipped with large dishwasher. The apartment offers plenty of storage space - built-in wardrobes in the corridor and in the bedroom, basement cellar. The whole is oriented into the quiet courtyard.

LOCATION: Excellent  amenities - restaurants (Kubu, Picknik), supermarket up to 5 min. by foot, Veglife restaurant. Within 15 minutes: Eurovea shopping centre with beautiful rivwer side, Central, Miletičova market -open air fresh market, Lidl, Tesco Expres, Delfín swimming pool, Nivy bus station ... Walking distance to the city center. Public transport stop right in front of the house. (Miletičova bus stop)

Price : 700Eur including utilities and private parking


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore