Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 291

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach v roku 2018

Na rovnakú hypotéku vyšší príjem

Po odrátaní splátok a nákladov na život klienti museli mať minimálne 5% voľných prostriedkov. Od júla 2017 - 10%, od januára 2018 -  15% a od júla 2018 to bude 20% príjmu zníženého o životné minimum. To znamená, že na zisk rovnakej hypotéky, budete potrebovať podstatne vyšší príjem.

Hypotéka počíta s vyšším úrokom

Pri posudzovaní poskytovania hypotéky sa intenzívne zohľadňuje potenciálny rast úrokov. Ak sa pôžička bude splácať dlhšie ako 8 rokov, počíta sa s navýšením o 2%. Ak nebudete spĺňať podmienku príjmu pri navýšenom úroku, hypotéku nezískate, alebo získate menší obnos prostriedkov.

Stopercentné hypotéky sa podstatne znížia

Podľa odporúčania budú úvery s LTV medzi 90 % až 100 % tvoriť iba 10 % portfólia poskytnutých úverov banky. To znamená, že zhruba iba 1 z 10 žiadateľov dostane 100 % prefinacovanie hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, keďže si už klient vezme hypotéku, aj dofinancovanie nehnuteľnosti iným úverom bude práve pre vyššie bezpečnostné opatrenia komplikovanejšie.

Podporu mladým vyplatí daňový úrad

Žiadatelia do 35 rokov si už nebudú môcť pri žiadosti o hypotéku uplatniť zníženú úrokovú sadzbu o 3 percentuálne body, ale budú nútení si štátnu podporu na bývanie dodatočne uplatniť na daňovom úrade, pri podaní daňového priznania. Po novom zanikne zvýhodnená úroková sadzba a transformuje sa na formu daňového bonusu do výšky 50 % zo zaplatených úrokov na hypotéke.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBUniCredit BankotpbankaTatraBankaČSOB

Prenájom - Pekný 2izb byt v centre Klariská/ Beautiful renovated 2room flat on Klariska, city centre

Obec: Bratislava I - Staré Mesto - Klariská

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 2

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 88m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 900 €

Popis nehnuteľnosti:

Slovak: Ponúkame na prenájom priestranný 3 - izbový byt v celkovej výmere: 88 m2 na ul. Klariskáv Bratislave - Staré Mesto. V byte sa nachádza priestranná obývacia izba, dve spalné, plne vybavená kuchyňa, samostatný walk-in šatník ku každej izbe, technická miestnosť, kúpeľňa, WC. Byt má vlastné regulovateľné kúrenie. Byt sa prenajíma plne zariadený a vybavený. Byt sa nachádza v úplnom srdci starého mesta , a predsa ponúka absolútne súkromie a ticho vďaka orientácii celého bytu do tichého vnútorného bloku. Vchod do bytovky je starší (podobne ako aj mnohé ďalšie budovy starého mesta) avšak pripravuje sa rekonštrukcia počas roku 2018. K bytu vedie kamenné točité schodisko (nie však strmé), ktoré pridáva na staromestskej atmosfére bytovky.

 

English: We offer for rent a spacious 3 - room apartment of total area: 88 m2 on. Klariská street in the Old Town, Bratislava - Staré Mesto. Located on the 2nd floor without elevator (the spiral stone staircase is leading to the apartment- not steep). The apartment has a spacious living room, two fully furnished spacious bedrooms, fully equipped kitchen, separate walk-in wardrobe for each room, technical room-suitable as storage space, bathroom, toilet. The apartment has its own regulated heating system. The apartment is rented fully furnished and equipped. It has been completely reconstructed and will be painted and cleaned for the fresh start of the new tenant. The entrance of the building is however older - as many historical buildings in old town and is yet to be reconstructed during 2018. 

The price is 900 Eur including energy, InternetKontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore