Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 79

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaVÚBUniCredit BankotpbankaČSOBTatraBanka

Predaj - Svetlý 2,5izb byt, pôvodný stav, lodžia, Sibírska ulica v lukratívnej časti Nového Mesta

Obec: Bratislava III - Nové Mesto - Sibírska

Typ reality: 2 izbový byt

Cena: 150 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj 2, 5 izbový byt v pôvodnom stave s balkónom a lodžiov vo výbornej lokalite na Sibírskej ulici.  Byt o rozlohe 61, 5m2 sa nachádza na 1/ 5 poschodí v zateplenom bytovom dome. Byt je vhodný na prerobenie podľa vlastných predstav nového majiteľa.

Dispozícia pozostáva z priestranej vstupnej chodby, z ktorej sa vchádza do dvoch izieb a samostatnej toalety a kúpeľne, obývacia izba je priechodná vstupuje sa z nej do kuchyne a priestranej  spálne zo výstup do lodžie z kuchyne je výstup na balkón.

Jedná sa o lukratívnu polohu vzhľadom ku vzdialenosti do centra mesta a zároveň dobrá dostupnosť na všetky smery mesta. Zastávka MHD a električky sa nachádza vo vzdialenosti cca 5 mím, 15 min chôdzou sa nachádza  OC POLUS. Občiansku vybavenosť tvoria potraviny, základná škola, škôlka.

V cene nehnuteľnosti:
- kompletný právny servis - vyhotovenie zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností)
- asistencia a pomoc pri každom z krokov k úspešnému a bezpečnému prevodu nehnuteľnosti
- prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa
- garancia získania a vybavenia najvýhodnejšieho Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Pre ďalšie informácie kontaktujte makléra


Kontakt na makléra:

Martin HettešTEL0905 116 205MAILmartin.hettes@1000realit.sk  Návrat hore