Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 82

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
otpbankaUniCredit BankSlovenská sporiteľňaVÚBČSOBTatraBanka

Predaj - 7- izbový rodinný (DVOJ) dom s bazénom, garážou, drevárňou, parkovacím miestom, zasadený v prekrásnej prírode Kremnických vrchov v obci Horný Turček

Obec: Horný Turček

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 7

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 323m2

Celková výmera: 1466m2

Ostatné: Studňa a vodovod, ÚK + Lokálne vykurovanie,

Cena: 209 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj priestranný 7-izbový rodinný (DVOJ) dom zasadený v prekrásnej prírode Kremnických vrchov v pramennej oblasti potoka Turiec v podhorskej obci Horný Turček. Juhozápadnou časťou obce prechádza cesta I/65 Martina do KremniceNajstaršie kúpeľné mesto Slovenska, Turčianske Teplice sú vzdialené od obce 15 km, od slobodného kráľovského banského mesta Kremnice 9,5 km  (Mestský hrad v Kremnici - národná kultúrna pamiatka, najstaršia do dnes existujúca mincovňa na svete), od lyžiarskeho strediska Ski Krahule 9 km a od rýchlostnej cesty R1 18 km.  Okolie ponúka výborné podmienky pre hubárčenie, turistiku a cyklotrasy, v blízkosti domu sa nachádza vodná nádrž Turček. 

Bazén so solárnym ohrevom, tepelným čerpadlom a protiprúdom, garáž s diaľkovým ovládaním, altánok a vonkajší krb, dreváreň a vlastné parkovanie pre dve autá. To všetko je Vám k dispozícii.

Nehnuteľnosť, ktorá pôvodne pozostáva z dvoch domov prepojených verandou orientovanou do hory má výmeru 323 m2. Rozprestiera sa na nádhernou svahovitom pozemku s výmerou 1196 m2 + 270 m2 tvorí dreváreň s parkoviskom pre dve autá. Na pozemku, ktorý je zasadený pod horou sa nachádza bazén so solárnym ohrevom, tepelným čerpadlom a protiprúdom, altánok s vonkajším krbom, garáž s diaľkovým ovládaním. Hranicu pozemku lemuje rieka Turček, ktorá dokonale vytvára prostredie na relax, regeneráciu  a chalupárčenie. Na pozemku je vlastná studňa.

Prvú časť kamenného domu tvoria v prízemnej časti predsieň s výstupom na povalu, 2 neprechodné miestnosti (obývačka s krbom s rozvodmi teplovzduchu do podkrovných miestností a izba), kuchyňa s murovanou pecou, špajza, kúpeľňa s bidetom, umývadlom a vaňou s masážnymi tryskami je prepojená s toaletou. V kúpeľni je podlahové kúrenie a 2 radiátory. V hornej časti sa nachádza predsieň, dve miestnosti vykurované elektrickými radiátormi a výduchmi teplovzduchu z krbu v obývačke na prízemí. V izbách a kuchyni sú drevené stropy s hradmi. 

Druhá časť domu je tvorená kuchyňou, pracovňou, spálňou, priestrannou dennou časťou ktorá slúži ako obývačka, predsieňou s druhým vstupom do domu s plastovými dverami, toaletou. Predsieň, ktorá  je orientovaná do dvora s nádherným výhľadom na horu a potok je využívaná na trávenie príjemných chvíľ pri káve. V kuchyni sa nachádza sprchový kút.

Dom je centrálne vykurovaný kotlom na tuhé palivo, ktorý sa nachádza v technickej miestnosti spolu s elektrickým zásobníkom na TÚV prepínateľným na ohrev tuhým palivom. Nehnuteľnosť je možné využívať okrem trvalého bývania na prenajímanie.

Dom prešiel v roku 2010 modernizáciou (elektrické rozvody a  rozvody vody) V dome sú plastové okná, 2x plastové vstupné dvere, kombinované podlahy (dlažba, plávajúca podlaha, linoleum). Vnútorné priečky sú z tehly, deliace priečky sú kamenné. Strechu tvorí škridla (strešné hrady a laty sú modernizované), medzihradná izolácia je z fúkanej minerálnej vlny s hrúbkou  18 cm. V drevárni, ktorá bola v roku 1990 kolaudovaná je privedená elektrina. V dome je prípojka na 220 aj 380 V, je napojený na obecnú kanalizáciu.  Na pozemok je privedený plyn.  Dom je z časti podpivničený (cca 40 m2).  Na dvore sú vybudované záhradné chodníky, v záhrade sa nachádzajú dreviny (slivky, hruška, lieska, ríbezle). Mesačné prevádzkové náklady pre 2 osoby sú 120 EUR.

V dedine sa nachádzaj pošta, materská škola, potraviny COOP Jednota, večierka, predajňa nábytku, kaderníctvo, pohostinstvo. V Žiari nad Hronom vzdialenom od 26 km od obce je kompletná občianska vybavenosť. 

 

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore