Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 82

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
VÚBotpbankaSlovenská sporiteľňaUniCredit BankTatraBankaČSOB

Predaj - moderný samostatne stojaci rozostavaný rodinný dom v 4 - izbovom prevedení Vás osloví svojou dispozíciou

Obec: Trnava

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 4

Poschodie: prízemný

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 101,7m2

Zastavaná plocha: 132m2

Celková výmera: 371m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Terasa,

Cena: 140 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Výnimočné bývanie v modernom rozostavanom rodinnom dome v 4-izbovom prevedení vám poskytne atraktívne prostredie novovytvorenej štvrte v Trnave v lokalite Za traťou v prostredí s nádhernou scenériou Malých Karpát. 

Samostatne stojaci dom, ktorý vás osloví praktickou dispozíciou je určený pre ľudí, ktorí ocenia výhody vlastného domu s pozemkom v blízkosti zóny s lesoparkom a zároveň s rýchlym prístupom do mesta a vynikajúcim napojením na mestskú infraštruktúru. 

Ponúkaná nehnuteľnosť s úžitkovou plochou 101,70 m2 sa nachádza na rovinatom pozemku s výmerou 371 m2, s plochou pre vonkajšiu terasu orientovanú do záhrady. Architektonické riešenie využíva merítkovo prijateľné výrazové prostriedky tak, aby objekt spolu dotváral budúcu novo zrealizovanú zástavbu rodinných domov v danej lokalite. Používa prírodné stavebné materiály, drevo, hladké omietky, sklo, kov a betónové dlažby.

Praktická dispozícia, ktorá pozostáva zo štyroch izieb umožňuje využívať priestor naplno. Dômyselné umiestnenie okien a výborná dispozícia vytvárajú pocit vzdušnosti, priestrannosti a útulnosti.

Hlavný vstup do domu je orientovaný z čelenej uličnej strany cez vkusné vonkajšie dvere. Za srdce nehnuteľnosti považujeme priestrannú svetlú obývaciu miestnosť spojenú s praktickou kuchynskou a jedálenskou časťou, ktorá spolu s priľahlými chodbami tvorí veľkopriestor, ktorý má kontakt ako so záhradnou časťou tak s uličným priestorom.

Moderná dispozícia okrem obývacej časti zahŕňa tri spálne, samostatnú toaletu, kúpeľňu s wc a vstupom pre šatník a priestorom na osadenie plynového kotla. Detská izba je orientovaná do ulice. Do záhrady je orientovaná spálňa rodičov a druhá detská izba. Na pozemku sú vytvorené dve parkovacie státia priamo napojené na jestvujúcu cestu.

Rozostavaný rodinný dom s projektovou dokumentáciou v cene ponúka moderný komfort bývania pri skvelom pomere kvality, ceny a rozlohy. Aktuálna hrubá stavba sa nachádza v stave zatepleného rodinného domu, má vonkajšiu fasádu bez štruktúry, plastové okná nemeckej výroby s izolačným trojsklom, parapety. Na stavbe je zrealizovaná predpríprava na exteriérové žalúzie a strecha je pokrytá fóliou FATRAFOL.

Stavba je inšpirovaná modernými trendami po vizuálnej i technickej stránke s dôrazom na praktickosť a energetickú úsporu. Táto kombinácia zaručene uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov. Samozrejmosťou je možnosť dokončenia na „kľúč“ v zmysle preferencií klienta do štandardu s prepočtom konečnej ceny do 168 000 EUR.

V cene nehnuteľnosti:

  • sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
  • prehlásenie energií z pôvodného na nového majiteľa / elektrika, plyn, voda pri dome/ vyhotovenie odovzdávacieho protokolu/,
  • sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore