Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 79

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
UniCredit BankVÚBotpbankaSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Predaj - Priestranný 3-izbový byt (90 m2) s možnosťou zmeny dispozície na 4-izbový

Obec: Senec

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 5/8 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 90m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 157 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Hľadáte komfortný priestor, v ktorom sa vaša rodina nebude tlačiť? V tomto veľkoryso riešenom 3-izbovom byte stačí, aby ste si vybalili kufre a môžete ihneď bývať. Navyše, byt sa nachádza v centrálnej, a napriek tomu pokojnej časti mesta Senec – na Tureckej ulici. Výhľad z 5. poschodia je v rámci dennej časti bytu na pešiu zónu, spálne sú zas orientované do zeleného vnútrobloku.

Dispozícia:

Veľká vstupná hala s roldorom, za ktorým sa nachádza skrytý šatník, prepája všetky miestnosti bytu. Po pravej strane od vstupu sú dve samostatné spálne, každá s francúzskym balkónom.  

Srdcom bytu je kuchyňa prepojená s obývacou časťou, z ktorej sa vchádza na balkón v tvare L.

Kúpeľňa je priestranná, s dvomi umývadlami a vaňou.

Toaleta je oddelená.

K bytu prislúcha aj pivnica.

Materiály a zariadenie:

-        Byt je zariadený v neutrálnych teplých tónoch, dominuje drevený dekor vrátane kvalitných interiérových dverí.  

-        V byte je kombinácia dlažby (hala, kuchyňa), plávajúcich parkiet (spálne, obývačka) a kachličiek (kúpeľňa, toaleta)

-        Všetky okná majú vnútorné i vonkajšie žalúzie

-        Kuchyňa v tvare U má všetky moderné vstavané spotrebiče (elektrická varná doska, rúra, mikrovlnka, umývačka riadu) – samostatne stojaca je len chladnička s mrazničkou.

-        Byt sa predáva bez nábytku a spotrebičov, súčasťou ceny sú len vstavané časti (vrátane chladničky s mrazničkou)

Lokalita:

Turecká ulica v Senci sa nachádza prakticky pár krokov od pešej zóny, no je vyhľadávanou lokalitou pre rodiny, ktoré majú v okolí dostatok zelene i detských ihrísk. Jedno z nich patrí výlučne k bytovému domu, v ktorom sa ponúkaná nehnuteľnosť nachádza.

Občianska vybavenosť je samozrejmosťou, v pešej vzdialenosti sa nachádzajú obchody, reštaurácie, kaviarne, škola, škôlka...   


Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore