Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 76

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
UniCredit BankotpbankaVÚBSlovenská sporiteľňaČSOBTatraBanka

Predaj - Slnečný 3 izbový byt s balkónom v oplotenej bytovke, Cífer

Obec: Cífer

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3 + 1

Poschodie: 1

Stav nehnuteľnosti: Pôvodný stav

Úžitková plocha: 67m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Lokálne vykurovanie, Balkón,

Cena: 81 500 EUR

Popis nehnuteľnosti:

1000 Realít/ ponúkame vám na predaj priestranný 3 izbový byt s rozlohou 67 m2 v oplotenom bytovom dome v Cíferi. 

Byt sa nachádza na prvom podlaží v trojpodlažnom bytovom dome, v oplotenom areáli s množstvom zelene a s možnosťou parkovania v areáli bytovky. Byt je v pôvodnom stave, súčasťou bytu sú pôvodné drevené parkety, nové plastové okná a samostatné kúrenie (gamatky), ohrev TÚV je zabezpečený prietokovým ohrievačom.

Dispozícia bytu - vstupná chodba, priestranná kuchyňa so vstupom do murovanej kúpeľne, 3 samostatné vzdušné izby, samostatné WC a komora. Balkón je orientovaný do dvora bytového domu.

Dispozícia bytu umožňuje vyniknúť jeho praktickosti a dodáva mu príjemnú vzdušnosť a prechodnosť svetla do všetkých izieb. Dostatok slnečného svetla zabezpečuje orientácia bytu na dve svetové strany.

K bytu prislúcha priestranná pivnica a komora.

Byt je voľný kúpou ihneď, obhliadky sú možné 7 dní v týždni.

Obec Cífer má výbornú občiansku vybavenosť, v obci sa nachádza železničná stanica, pošta, škola, škôlka, množstvo rôznych obchodíkov. Byt sa nachádza len ,,na skok,, od centra dediny. Skvelé napojenie na D1.

V cene nehnuteľnosti:


- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.

Kontakt na makléra:

Bc. Petra MacháčTEL0915143688MAILpetra.machac@1000realit.sk

Návrat hore