Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 76

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaUniCredit BankotpbankaVÚBTatraBankaČSOB

Predaj - NOVOSTAVBA, Nadštandartný 4 izbový rodinný dom s garážou na krásnom pozemku 934m2, Voderady / časť Pánske /

Obec: Voderady

Typ reality: Rodinný dom

Počet izieb: 4+1

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 164m2

Zastavaná plocha: 260m2

Celková výmera: 934m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie, Terasa, Garáž,

Cena: 233 000 EUR

Popis nehnuteľnosti:

/ 1000 Realít / Ponúkame Vám na predaj priestrannú modernú novostavbu 4-izbového rodinného domu s garážou v štádiu holodom vo vyhľadávanej lokalite v obci Voderady, časť Pánske.

Nadštandartný rodinný dom s plochou strechou sa nachádza na slnečnom rovinatom pozemku o rozlohe 934 m2.

Dispozičné riešenie: vstupná chodba, technická miestnosť prechod do garáže, garáž, priestranná obývacia izba prepojená s kuchyňou a jedálňou so vstupom na krytu terasu, samostatné WC, samostatná izba so vstupom na terasu, samostaná priestranná kúpelňa so sprchovým kútom, vaňou a WC, samostatná izba s kúpeľňou so sprchovým kútom a WC, samostatná izba.

Použité materiály:

Obvodové murivo tehla 30cm, zateplenie fasády 20 cm EPS, silikónová omietka Baumit, železobetónová stropná doska, zateplenie rovnej strechy EPS 35 cm, strešná mPVC fólia Monarplan, zaťažená štrkom.

Inteligentná elektroinštalácia v celom dome - riadenie vykurovania (nastavenie teploty v každej miestnosti samostatne), osvetlenia a exteriérových žalúzií, rozvody pre zabezpečovací systém a exteriérový IP kamerový systém.

Dotykový sklenený LED vypínač v miestnostiach s meraním interiérovej teploty.

Teplovodné podlahové vykurovanie s tepelným čerpadlom Viessmann vzduch / voda.

Plastové okná Rehau Synego Antracit s trojsklom, skrytými pántami, vchodové dvere Rehau Geneo s nerezovým madlom, tichá garážová brána (s remeňovým pohonom) vo farbe okien.

Všetky okná a presklenia sú na celú výšku miestnosti 256 cm, vonkajšie hliníkové elektrické žalúzie Z90 Climax - ovládané riadiacim systémom.

Sádrové interiérové omietky Baumit, anhydridové potery, sadrokartónové stropy Rigips.

Krytá terasa s rozlohou 19,5 m2, kompletné prestrešenie vstupných dverí a garážovej brány.

Na pozemku sa nachdádzajú všetky IS.

Obec má výbornú občiansku vybavenosť s výborným napojením na D1.

Treba vidieť!

Obhliadky možné 7 dní v týždni.

Uverejnená fotodokumentácia, pôdorysy, popisový text nehnuteľnosti sú majetkom firmy a nie je možné ich kopírovať bez písomného súhlasu.

V cene nehnuteľnosti:

- sprostredkovanie vyhotovenia zmluvnej dokumentácie k prevodu nehnuteľnosti (kúpna zmluva, návrh na vklad do katastra nehnuteľností), právny servis,
- sprostredkovanie a vybavenie Hypotekárneho úveru, vrátane vinkulácie poistenia nehnuteľnosti k hypotekárnemu úveru na počkanie / sme zapísaní v NBS v Registri finančných agentov a finančných poradcov ako Podriadený finančný agent v Podregistri poskytovania úverov pod registračným číslom 171934 a číslom 205292.


Kontakt na makléra:

Ing. Denis MacháčTEL0948 730 130MAILdenis.machac@1000realit.sk

Návrat hore