Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 82

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
otpbankaVÚBSlovenská sporiteľňaUniCredit BankTatraBankaČSOB

Prenájom - 3,5 izbový priestranný, klimatizovaný byt v centre mesta na Hlavnej ulici s parkovacím státim - 2 x lodžia, klimatizačná jednotka

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 3.p./ 5 p.

Úžitková plocha: 90m2

Ostatné: Ústredné kúrenie, Balkón, Loggia,

Cena: 680 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na prenájom kompletne zrekonštruovaný, priestranný 3-izbový  byt s klimatizačnou jednotkou v úplnom centre mesta na Hlavnej ulici v Trnave s dvomi lodžiami a parkovacím miestom. Byt sa nachádza na 3.poschodí z piatich s podlahovou plochou 90 m2. Byt je vkusne a moderne zariadený s výbornou dispozíciou.

Dispozične je riešený vstupnou chodbou  z ktorej sa vchádza do priechodnej jedálne prepojenej s modernou kuchyňou, priechodnej obývacej izby, dvoch spální, samostatnej toalety a kúpeľne s rohovou vaňou.  Z jedálne, obývacej izby a spálne sa vychádza na lodžiu orientovanú na dve strany. V obývačke je klimatizačná jednotka. V byte je tiež menšia miestnosť, ktorá môže slúžiť ako pracovňa, prípadne na odkladanie sezónnych vecí.

Kuchyňa je vybavená  peknou kuchynskou linkou z najmodernejších materiálov so zabudovanými spotrebičmi ( umývačka riadu, pračka, mikrovlnná rúra, varná doska, elektrická rúra). V byte sú kombinované podlahy, v izbách sú plávajúce parkety, v chodbách, kuchyne, toalete a kúpeľne je dlažba, v byte sú plastové okná, nové interiérové dvere a zárubne z masívu. K bytu prislúcha pivnica a parkovacie státie oddelené rampou od mestskej časti. 

V okolí bytového domu je výborná občianska vybavenosť.  

V cene nájomného 680 € sú tiež energie, KTV a internet.

Byt je k dispozícii od 1. 9. 2019, Pri kontrakte sa platí 680  € nájomné a 680  € zábezpeka. 


Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore