Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 82

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
UniCredit BankVÚBSlovenská sporiteľňaotpbankaTatraBankaČSOB

Prenájom - veľmi pekný 2 - izbový byt na Študentskej ulici s veľkou rozlohou 59 m2, na skok do mesta

Obec: Trnava

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Poschodie: zvýšené prízemie

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 59m2

Ostatné: Vodovod, Verejná kanalizácia, Ústredné kúrenie,

Cena: 550 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Príjemné prostredie, precízne a detailné zariadenie, kvalitné materiály a výborné dispozičné riešenia – to všetko naplní očakávania dokonalého bývanie v 2 izbovom modernom byte s rozlohou 59 m2 s dostupným parkovaním vo dvore na skok od centra mesta.

Vzdušný a svetlý byt je orientovaný na dve svetové strany. Nachádza sa na vyvýšenom prízemí vo vyhľadávanej lokalite na Študentskej ulici s výbornou dostupnosťou do centra mesta, na stanicu, do OC MAX.

DISPOZÍCIA:

Priestranná, uvítacia vstupná chodba so vstavanou skriňou zaručuje dostatok úložného priestoru. Prakticky spája jednotlivé miestnosti bytu. Moderná kuchyňa v provensálskom prevedení je funkčne vybavená a je orientovaná do tichého dvora. Prechodná obývacia  izba nadväzuje na spálňu. V byte je samostatná kúpeľňa  oddelená so toalety.

VYBAVENIE BYTU:

Moderná kuchynská linka je vybavená spotrebičmi, ktoré sú v modernej domácnosti nevyhnutnosťou (varná doska, kombinovaná rúra, mikrovlnka, chladnička s mrazničkou). Príjemné prostredie na posedenie v kuchyni dotvára kuchynský stolík a 4 stoličky.

V útulnej obývacej časti nechýba pohodlná sedačka, štýlový konferenčný stolík, HDTV (internet a káblová televízia je samozrejmosťou), komody a doplnky, ktoré dotvárajú atmosféru domova. Spálňa s manželskou posteľou disponuje dostatočným množstvom úložného priestoru. V rannom zhone oceníte praktickosť kúpeľne so sprchovacím kútom so sklenenou zástenou v ktorej sa nachádza tiež práčka. Toaleta s oknom sa nachádza vedľa kúpeľne.

OKOLIIE A SUSEDSTVÁ:

V okolí bytu sa nachádza množstvo záujmových bodov a príležitostí trávenia voľného času, ktoré sú zárukou vysokého pohodlia bývania:

prostredie plné zelene pre prechádzky či už do mesta, alebo do Kamenného mlyna s oddychovou zónou,  potraviny, mäsiarstvo na dosah,  OC MAX, reštaurácia s denným menu, autobusová zastávka MHD, ZŠ,...

Pozrieť ponuke na zub detailne a získať podrobné informácie je kľúčové pre utvorenie celistvého obrazu. Kontaktujte ma kedykoľvek a stretnúť sa môžeme už dnes.

Cena nájmu pre dve osoby je 550 € / mesiac vrátane energie. Pri podpise zmluvy sa platí depozit vo výške mesačného nájmu + nájomné za prvý mesiac. 

 

 


Kontakt na makléra:

Andrea NémethyováTEL+421 948 355 336MAILandrea.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore