Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 76

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
otpbankaSlovenská sporiteľňaVÚBUniCredit BankČSOBTatraBanka

Prenájom - Priestranný svetlý 2-izb s úžasným výhľadom, nezariadený, Veternicová ul.

Obec: Bratislava IV - Karlova Ves - Veternicová

Typ reality: 2 izbový byt

Počet izieb: 2

Stav nehnuteľnosti: Čiastočná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 50m2

Ostatné: Balkón, Loggia,

Cena: 490 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na prenájom svetlý priestranný 2-izbovy byt o rozlohe 50 m2 s loggiou s výhľadom na Bratislaský hrad, v Karlovej Vsi na Veternicovej ulici. Byt sa prenajíma nezariadený nábytkom, no k dispozícii je skriňa vo vstupnej chodbe, zariadená kuchyňa, chladnička a práčka.

Byt je po čiastočnej rekonštrukcii (elektrina, okná, loggia) a pozostáva zo:

  • vstupnej chodby s úložným priestorom
  • menšej samostatnej izby 
  • väčšej samostatnej izby
  • samostatnej kuchyne so zariadením + výstup na loggiu
  • kúpeľne s vaňou a práčkou
  • samostatné WC
  • uzatvorená loggia s úžasným výhľadom a posedením

Pokojné bývanie na skok do prírody a k pohodlnému bývaniu prispieva aj okolitá občianska vybavenosť: spojenie MHD, potraviny, kaviarne, reštaurácie, lekáreň, slovenská pošta a i. Parkovanie je možné v okolí bytovky
Cena nájmu je 490eur + 60Eur energie
Platí sa nájomné, depozit a poplatok RK.


Kontakt na makléra:

Michaela NémethyováTEL0948 442 212MAILmichaela.nemethyova@1000realit.sk

Návrat hore