Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 82

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
Slovenská sporiteľňaotpbankaVÚBUniCredit BankČSOBTatraBanka

Prenájom - 3 izbový byt v centre mesta Trnavy v bytovom komplexe - City Residence

Obec: Trnava

Typ reality: 3 izbový byt

Počet izieb: 3

Poschodie: 2

Stav nehnuteľnosti: Novostavba

Úžitková plocha: 80m2

Ostatné: Vodovod, Loggia, Garáž,

Cena: 800 EUR

Popis nehnuteľnosti:

REZIDENČNÉ BÝVANIE SO VŠETKÝMI VÝHODAMI

1000realít Vám ponúka jedinečný 3 izbový byt v historickom centre Trnavy v bytovom komplexe CITY RESIDENCE na Františkánskej ulici. Svojím umiestnením spája symbiózu bývania, spoločenských udalostí, práce a oddychu.

Byt s dostatočným množstvom denného svetla je situovaný na 2. poschodí s výťahom. Jeho veľkoplošná rozloha 80 m2 vytvára príjemnú, vzdušnú atmosféru. Inštalovaná centrálna klimatizácia zabezpečí komfort počas horúcejších aj chladnejších dní. Po ťažkom dni vás príjemne naladí šálka čaju, či pohár dobrého vína na balkóne s príjemným výhľadom na osvetlenú mestskú vežu.

DISPOZÍCIA BYTU
Vstupná chodba prechádza po pravej strane do otvorenej dennej časti bytu, kde sa nachádza obývacia miestnosť s pohodlnou sedacou súpravou a TV. Obývacia miestnosť je prepojená s modernou kuchyňou so zabudovanými spotrebičmi. Po ľavej strane sa nachádza technická miestnosť, ktorá sa môže využiť aj ako práčovňa. Vedľa sa nachádza samostatné WC a samostatná priestranná kúpeľňa s vaňou. Po pravej strane sa nachádza izba, ktorá môže slúžiť aj ako pracovňa. Z chodby nadväzuje veľká spálňa so šatníkom a kúpeľňou so sprchovým kútom, čo zaručuje maximálny komfort.

Prístup do garáže je orientovaný z Františkánskej ulice. K bytu prislúcha pivničná kobka na odkladanie bicyklov a osobných veci.

Cena nájmu je 800 € + 150 € energie. K bytu prislúchajú dve parkovacie státia v podzemnej garáži. Pri podpise zmluvy je potrebné uhradiť 1x nájomné a 1x depozit.

PRÍLEŽITOSŤ OKOLIA
V okolí bytu sa nachádza množstvo záujmových bodov a príležitostí trávenia voľného času:

pod bytovým komplexom sa nachádza Tekovská pekáreň s výborným čerstvým chlebíkom a pečivom. Je tiež miestom posedenia pri chutnej káve. V uzavretom dvore tohto komplexu je súkromná terasa s výstupom z pekárne iba pre obyvateľov bytov. Obchodíky a kaviarne dostupné v blízkosti sú zárukou vysokého pohodlia bývania (kaviarničky, potraviny, drogéria, mäsiarstvo, banky, pošta, mestský park, AQUAPARK, cyklotrasy do Kamenného mlyna..).


Kontakt na makléra:

Kristína ŠimončičováTEL0948 470 288MAILkristina.simoncicova@1000realit.sk

Návrat hore