Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 82

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
VÚBUniCredit BankotpbankaSlovenská sporiteľňaTatraBankaČSOB

Prenájom - PRENÁJOM Bývajte ako prví: Moderný zrekonštruovaný 1,5 izbový byt pri Poluse – Pluhová ulica

Obec: Bratislava III - Nové Mesto - Pluhová

Typ reality: 2 izbový byt

Poschodie: 1/4

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 33m2

Cena: 550 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Hľadáte moderne zariadený, no pritom útulný byt, do ktorého sa stačí len nasťahovať? Ponúkame Vám na prenájom 1,5 izbový byt po čerstvej, veľmi vkusnej kompletnej rekonštrukcii.

Byt s podlahovou plochou 33 m2 sa nachádza na zvýšenom prízemí 4. poschodového tehlového bytového domu na Pluhovej ulici, neďaleko nákupného centra Polus.

DISPOZÍCIA: Vstupná chodba, spojená obývačka s kuchyňou, spálňa, kúpeľňa a toaleta.

Byt je kompletne zariadený nábytkom a spotrebičmi (chladnička s mrazničkou, elektrická rúra, plynový sporák, digestor, umývačka riadu, práčka)

Voľný ihneď, vhodný pre jednotlivca alebo pár, bez domácich zvierat. Cena je vrátane energií.   


Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore