Vyhľadávanie nehnuteľností

Počet výsledkov: 82

Slideshow Image 1 Slideshow Image 1 Slideshow Image 1


Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľlnosť?

Aktuálne novinky
Zmeny v hypotékach 2019

Maximálna výška hypotéky

Sprísňovanie podmienok v súlade s opatreniami Národnej banky Slovenska pokračuje aj v roku 2019. Hypotéky, ktorých výška je nad 90 % hodnoty nehnuteľnosti, už banky vôbec nesmú poskytovať. Podiel hypoték medzi 80 % – 90 % hodnoty nehnuteľnosti (LTV- loan to value) môže byť od 1.1.2019 len 25 % z celkového počtu danou bankou poskytnutých hypoték.

Hypotéku nad 80% hodnoty nehnuteľnosti bude ťažké dostať.

Od 1.7.2019 nastalo ďalšie, už posledné zníženie limitu, keď banky budú môcť poskytnúť maximálne 20 % hypoték vo výške od 80 % do 90 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Maximálne zadlženie pri žiadosti o hypotekárny úver v roku 2019

Ešte výraznejšie obmedzenia čakajú klientov, ak by mala byť zadlženosť vyššia ako 8- násobok ročného príjmu. Pod pojmom zadlženosť sa myslí celková suma úverov, vrátane hypotekárnych úverov, spotrebných úverov, kreditných kariet a povoleného prečerpania. Úverov prekračujúcich stanovený násobok môžu banky od 1.1.2019 poskytnúť len 10 %, od 1.7.2019 dokonca iba 5 % z celkového počtu úverov (+ ďalších 5 % pre mladých klientov do 35 rokov a s príjmom do 1,3 násobku priemernej mzdy, ak bude zadlženosť do 9- násobku ročného príjmu). Ukazovateľ maximálnej zadlženosti sa týka tak spotrebných, ako aj hypotekárnych úverov.

Limity stanovené Národnou bankou Slovenska sú v roku 2019 už také nízke, že pre bežného bankového klienta bude veľmi náročné až takmer nemožné vybaviť si hypotéku nad 80 % hodnoty nehnuteľnosti alebo pri zadlžení nad 8-násobok ročného príjmu. Tieto výnimky si banky ponechajú pre svojich zamestnancov alebo pre tých najlepších, najbonitnejších klientov.

Naši partneri
otpbankaSlovenská sporiteľňaUniCredit BankVÚBČSOBTatraBanka

Prenájom - PRENÁJOM Útulný 2izb byt s nepriechodnými izbami – Ružinov/ Trávniky

Obec: Bratislava II - Ružinov - Rezedová

Typ reality: 2 izbový byt

Poschodie: 4/7 - Výťah

Stav nehnuteľnosti: Úplná rekonštrukcia

Úžitková plocha: 50m2

Ostatné: Balkón,

Cena: 690 EUR

Popis nehnuteľnosti:

Hľadáte útulné bývanie, s kompletným zariadením, navyše v tichej lokalite s dobrou dostupnosťou na všetky smery mesta? Stačí sa len nasťahovať!

Ponúkame Vám na prenájom veľmi pekný, svetlý 2-izbový byt s balkónom, ktorý prešiel kompletnou rekonštrukciou. Vďaka praktickej dispozícii samostatných - nepriechodných izieb je byt vhodný nie len pre pár, ale aj pre dvoch spolubývajúcich.

Tento byt s plochou 50 m2 sa nachádza na Rezedovej ulici, na 4. zo 7. poschodí v tehlovom bytovom dome s výťahom.

DISPOZÍCIA:
Vstupná chodba, kuchyňa s jedálenskou častou, spálňa, obývačka so vstupom na balkón, kúpeľňa s rohovou vaňou spojená s toaletou.

ZARIADENIE:
Kuchyňa: Jedálenská zostava, kuchynská linka s elektrickou rúrou, plynovým sporákom, digestorom, chladničkou s mrazničkou, práčkou.
Obývačka: Rozkladacia rohová sedačka, knižnica, sektorový nábytok, veľký roldor, vstup na balkón.
Spálňa: Manželská posteľ s úložným priestorom, nočné stolíky, komoda, skriňa.

LOKALITA:
Miestna časť Ružinov – Trávniky ponúka kompletnú občiansku vybavenosť, pri bytovom dome sa nachádza zdravotné stredisko a 3 minúty pešo nákupné centrum s potravinami a poštou. V lokalite sú viaceré škôlky, školy, ihriská i športové možnosti. Pred bytovým domom je voľné parkovanie aj rýchla dostupnosť na MHD (zastávka autobusov 3 min / električiek 10 min pešo).

Cena mesačného nájomného je 490 € + 200 € energie vrátane internetu.

Pri podpise zmluvy sa platí 3x 690 € (nájomné / vratný depozit / provízia RK)
Byt je voľný ihneď – obhliadky možné kedykoľvek.Kontakt na makléra:

Mgr. Zuzana MatušováTEL0907256548MAILzuzana.matusova@1000realit.sk

Návrat hore